Виробництво смартфонів Nokia нарешті стало прибутковим

У 2020 р компанія HMD Global, яка випускає смартфони під брендом Nokia, продемонструвала слабкі продажі як за кількістю проданих пристроїв, так і за доходами. Проте компанія стверджує, що є прибутковою з червня минулого року, в тому числі завдяки значному зниженню операційних збитків, повідомляє Gizmochina.

За даними представника Nokia Mobile, компанія продала в 2020 р 55 млн смартфонів і звичайних мобільних телефонів. Доходи при цьому зменшилися з 1,7 млрд євро в 2019 р до 1,2 млрд у 2020 р.

При цьому важливим показником є те, що операційні збитки у 2020 р також зменшилися, причому в кілька разів. З урахуванням того, що такі збитки — нормальне явище для недавно відкритого бізнесу, можна говорити про помітну позитивну динаміку розвитку компанії.

За весь 2020 р операційні збитки склали 47 млн євро, а в 2019 р — цілих 295 млн євро, і 188 млн роком раніше.

За даними агентства Counterpoint Research, перша половина 2020 р була дуже важкою для компанії через пандемію коронавірусу. У першому кварталі вона продала лише 1,7 млн смартфонів, у другому кварталі — 1,4 млн, а в другій половині 2020 р розпочалося відновлення, до 2,1 млн примірників в третьому кварталі і 2,8 млн — в останньому. При цьому експерти галузі припускають, що зростання прибутковості було викликано виключно високою маржинальністю звичайних 4G-телефонів, які виробник запропонував для ринків країн, що розвиваються на зразок Індії.

Як вже повідомляло NotaВene, Apple обігнав Samsung і Huawei та стала лідером по світових продажах смартфонів за підсумками 2020 р. Останній раз таких результатів компанії вдавалося домогтися п’ять років тому.

Total
0
Shares
Previous Article

Huawei заснувала компанію з розробки електромобілів

Next Article

Замість олігархів – цивілізований лобізм

Related Posts
Total
0
Share