Виробництво м’яса в усьому світі зростає на 2,2%

Згідно з останнніми прогнозами Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН, світове виробництво м’ясо збільшиться, незважаючи на безліч проблем, з якими стикається виробничо-збутовий ланцюжок, в той же час світова торгівля м’ясом рухається в бік стагнації. повідомляє FAO.

Згідно FAO, світове виробництво м’яса в 2021 р має збільшитися на 2,2% до 346 млн тонн під впливом прогнозованого відновлення обсягів виробництва м’яса в Китаї і помітним посиленням виробництва в Бразилії, В’єтнамі, Сполучених Штатах Америки та в Європейському Союзі, що частково компенсує очікуване зниження виробництва в Австралії, Філіппінах і Аргентині.

Очікуване зростання виробництва м’яса в Китаї відображає ймовірне розширення виробництва за всіма видами м’яса, особливо по свинині, за рахунок великих інвестицій у вдосконалення виробничо-збутових ланцюжків і біобезпеки. У В’єтнамі також очікується швидке відновлення після спаду виробництва, викликаного африканською чумою свиней. Незважаючи на скорочення через зростання виробництва, в Китаї зберігається значний дефіцит свинини, що викликає розширення виробництва в усіх системах тваринництва, в тому числі в ключових регіонах-постачальниках, особливо в Бразилії і Європейському Союзі.

Розширення виробництва в Європі і Північній Америці також підтримується за рахунок повільного відновлення сфери послуг громадського харчування відповідно до успішної вакцинації від COVID-19, значним поліпшенням санітарних умов і державною допомогою, що надається тваринницького сектору в рамках зусиль по стабілізації ринку. Навпаки, виробництво м’яса, ймовірно, впаде в Австралії через високий попит на відновлення стада, а в Аргентині — через скорочення запасів великої рогатої худоби. У деяких частинах Африки, Азії, Латинської Америки і Карибського басейну на ланцюжок доданої вартості м’яса чинили тиск ринкові обмеження, пов’язані з COVID-19, які продовжуються, у поєднанні зі зростанням цін на корми, обмеженими поставками великої рогатої худоби або посухою.

Світова торгівля м’ясними продуктами в 2021 р, за прогнозами, досягне 42 млн тонн (в еквіваленті ваги туші), що майже не зміниться в порівнянні з 2020 р, оскільки очікуване розширення торгівлі м’ясом великої рогатої худоби і птиці, ймовірно, буде майже повністю компенсовано можливим скороченням торгівлі свининою і бараниною. Прогнозується, що в цілому світова торгівля м’ясом буде визначатися Китаєм, де загальний обсяг закупівель м’яса перевищить 11 млн тонн, що викликано значним дефіцитом пропозиції м’яса і попитом на поповнення стратегічних запасів, незважаючи на зростання внутрішнього виробництва.

Міжнародні ціни на м’ясо зросли з січня по травень, відображаючи стійкий імпортний попит, особливо зі Східної Азії та Близького Сходу, на тлі обмеженого розширення світових експортних поставок, незважаючи на відновлення виробництва в ключових регіонах-виробниках.

Як вже повідомляло NotaВene, продовольча інфляція прискорюється у всьому світі. Індекс цін Продовольчої і сільськогосподарської організації ООН (FAO), що відображає їх помісячну динаміку, підскочив в порівнянні з травнем 2020 р на 39,7%. Це найзначніше зростання в річному обчисленні з 2011 р.

Нагадаємо, що у січні-травні поточного року Україна експортувала 177,8 тис тонн м’яса та їстівних субпродуктів птиці, що на 0,7% більше у порівнянні з аналогічним періодом 2020 р.

Total
0
Shares
Previous Article

Украерорух звітує про багатомільйонні збитки

Next Article

Українці в червні продали валюти на 1,94 млрд дол.

Related Posts
Читать дальше

Міністри фінансів G20 підтримали угоду про податок на прибуток для корпорацій

Міністри фінансів країн G20 підтримали угоду про введення міжнародного мінімального податку на прибуток для транснаціональних корпорацій. Міністри наполягають…
Total
0
Share