Виробництво картоплі в Україні за 10 років скоротилося на 13%

Виробництво картоплі в Україні за останні десять років скоротилося на 13,3% – із 24 тис. тонн до 20,8 тис. тонн, на сьогодні країна посідає четверте місце у світі за валовим виробництвом картоплі, повідомляє Інтерфакс-Україна.

Як заявив міністр аграрної політики та продовольства Роман Лещенко, “наша держава має взяти чітке лідерство в питанні виробництва картоплі. Четверте місце у світі — це не наш максимум, знаю, що можемо більше. І той факт, що наші сусіди через різні механізми по імпорту намагаються завоювати наш ринок, тільки посилює наше розуміння, що нам треба рухатися швидше”.

За даними міністра, виробництво картоплі в Україні за останні десять років скоротилося на 13,3% — із 24 тис. тонн до 20,8 тис. тонн, на сьогодні країна посідає четверте місце у світі за валовим виробництвом картоплі.

За словами Лещенка, робоча група Мінагрополітики, до складу якої увійшли представники Міністерства економіки, Державної служби з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів, Національної академії аграрних наук, Української асоціації виробників картоплі та Української плодоовочевої асоціації, вже розробила проєкт порядку використання бюджетних коштів для державної підтримки виробників картоплі. Міністр стверджує, що наразі документ проходить правову експертизу в Міністерстві юстиції, після закінчення якої його буде спрямовано на розгляд уряду.

Лещенко наголошує, що проект передбачає державну підтримку сільгоспвиробників та безповоротну компенсацію до 50% вартості (без урахування ПДВ) будівництва холодильників для зберігання самостійно вирощеної картоплі (картоплесховищ), а також цехів для її первинної переробки.

Нагадаємо, що імпорт картоплі в Україну за останні два роки збільшився на 2500%, тобто у 250 разів. Крохмалю картопляного — на 700%.

Як вже повідомляло NotaВene, в січні-квітні 2021 р Україна знизила імпорт картоплі на 12,4% до 148,2 тис. т в порівнянні з аналогічним періодом минулого року (169,17 тис. т).

Варто зазначити, що в січні-травні 2021 р Україна знизила імпорт картоплі на 18,5% до 173,53 тис. т в порівнянні з аналогічним періодом минулого року (212,98 тис. т).

Total
0
Shares
Previous Article

Суд закрив справу про банкрутство виробника Гаврилівських курчат

Next Article

Україна імпортує зі США 75 тисяч тонн вугілля

Related Posts
Total
0
Share