Виробництво аграрної продукції в Україні скоротилося більш ніж на 8%

За підсумками першого півріччя обсяги виробництва сільскогосподарської продукції в Україні скоротилися на 8,2% в порівнянні з показником аналогічного періоду роком раніше, повідомляє АПК-Інформ.

За даними Державної служби статистики, у січні-червні поточного року виробництво аграрної продукції в господарствах всіх категорій скоротилися на 8,2% в порівнянні з показником аналогічного періоду роком раніше.

Варто зазначити, що виробництво рослинницької продукції за перші шість місяців поточного року знизилося на 26,4%, тваринницької – на 4,7%.

При цьому скорочення агровиробництва в першому півріччі зафіксовано як в сільгосппідприємствах (на 9,6%), так і в домогосподарствах (на 6,8%).

Як вже повідомляло NotaВene, витрати на виробництво сільськогосподарської продукції в Україні в січні-травні 2021 р виросли на 33,6% в порівнянні з аналогічним періодом попереднього року.

Нагадаємо, що за даними Держстату, найбільш рентабельною в 2020 р була аграрна галузь: сільське, лісове і рибне господарство — 18,4%.

Варто зазначити, що що у 2020 р продукція агропромислового комплексу склала 45% в загальному експорті товарів з України, зберігши лідерство в його товарній структурі.

За оцінками вчених Інституту аграрної економіки, вирішальним для сумарного зростання експорту продукції українського АПК в 2020 р стало збільшення обсягів поставок в країни Азії, які в минулому році досягли свого максимального значення за період незалежності України — 10 , 9 млрд дол. (+ 16% в рік).

Total
0
Shares
Previous Article

Вартість біткоіну опустилася нижче 30 тис. дол.

Next Article

Тіньовий фонд оплати праці в Україні оцінюється в 500 млрд гривень на рік

Related Posts
Total
0
Share