Виробництво аграрної продукції в Україні подорожчало на 35%

Витрати на виробництво сільськогосподарської продукції в Україні в січні-липні поточного року зросли на 34,7% в порівнянні з аналогічним періодом минулого року, повідомляє Державна служба статистики.

При цьому витрати на виробництво продукції рослинного походження за звітний період виросли на 31,5%, тваринного — на 41,3%.

У той же час витрати на матеріально-технічні ресурси промислового походження, що використовуються в сільськогосподарському виробництві, за перші сім місяців 2021 р збільшилися на 35,8%.

Згідно з даними Держстату, в липні витрати на виробництво агропродукції виросли на 2,7% щодо показника попереднього місяця, в тому числі рослинницької — на 3,5%, тваринницької — на 0,5%. Вартість матеріально-технічних ресурсів за місяць зросла на 4,7%.

Нагадаємо, що 1 липня Верховна Рада прийняла у першому і другому читанні законопроєкт “Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо ставки податку на додану вартість при оподаткуванні операцій з поставки окремих видів сільськогосподарської продукції” (регістраційний номер 5425-д).

“Законопроєкт розроблено з метою усунення ризиків підвищення цін на харчові продукти та сприяння стабільності цінової ситуації на відповідних товарних ринках, а також створення рівних і справедливих умов оподаткування податком на додану вартість для сільськогосподарських виробників і підприємств переробної галузі”, — йдеться в пояснювальній записці.

Як вже повідомляло NotaВene, світові ціни на продовольчі товари у липні знижувалися другий місяць поспіль після того як зростали протягом року та сягнули найвищого за 10 років рівня у травні.

Total
0
Shares
Previous Article

Укрзалізниця влітку перевезла 9 млн пасажирів

Next Article

Через відсутність палива 13 блоків та 6 корпусів ТЕС і ТЕЦ знаходяться в простої

Related Posts
Total
0
Share