Видобуток викопного палива щохвилини отримує 11 млн дол. субсидій

Світ витрачає на субсидування викопного палива 11 млн доларів США щохвилини, з посиланням на звіт Міжнародного валютного фонду повідомляє The Guardian.

“Видобуток і спалювання вугілля, нафти і газу були субсидовані на 5,9 трлн дол. у 2020 р, при цьому жодна країна не встановила ціни на викопне паливо, що відображають його справжню вартість, — зазначає МВФ. Ціни були щонайменше на 50% нижче їх справжніх витрат на 99% вугілля, 52% дизельного палива і 47% природного газу у 2020 р”.

Дві третини субсидій припадало на п’ять країн: Китай, США, Росію, Індію та Японію. Без вжиття заходів субсидії зростуть до 6,4 трлн дол. в 2025 р, попередив МВФ.

Явні субсидії, що знижують ціни на паливо, склали 8% від загального обсягу, а податкові пільги — ще 6%. Основними факторами були нездатність змусити забруднювачів платити за смерть і поганий стан здоров’я, викликані забрудненням повітря (42%), а також за хвилі тепла та інші наслідки глобального потепління (29%).

На думку аналітиків МВФ, встановлення цін на викопне паливо, що відображають їх справжню вартість, дозволить скоротити глобальні викиди CO2 більш ніж на третину. Це стало б великим кроком на шляху до досягнення узгодженої на міжнародному рівні мети в 1,5°C.

Правильне ціноутворення на викопне паливо дозволило б скоротити викиди, наприклад, заохочуючи виробників електроенергії переходити з вугілля на поновлювані джерела енергії і роблячи електромобілі ще більш дешевим варіантом для водіїв.

“Субсидії на викопне паливо були головним каменем спотикання у процесі G20 протягом багатьох років”, — сказала Марія Пастухова з аналітичного центру e3g. — Тепер вся увага прикута до саміту лідерів G20 у кінці жовтня”.

“Реформа субсидій вимагає підтримки вразливих споживачів, на яких вплине зростання витрат, а також працівників галузей, які просто повинні закритися, — говорить Іпек Генчсу з Інституту зарубіжного розвитку. — Це також вимагає інформаційних кампаній, які показують, як заощадження будуть перерозподілені на користь суспільства у формі охорони здоров’я, освіти та інших соціальних послуг: багато людей виступають проти реформи субсидій, тому що бачать в ній виключно те, що уряди щось забирають, а не повертають”.

“Щоб стабілізувати глобальні температури, ми повинні терміново відмовитися від викопного палива, а не підливати масла у вогонь, — сказав старший аналітик аналітичного центру Carbon Tracker Майк Коффін. — Вкрай важливо, щоб уряди припинили підтримувати галузь, яка знаходиться у занепаді, і замість цього прискорили перехід до низьковуглецевої енергетики”.

Країни G20 виділяють майже 80% глобальних парникових газів. Більше 600 глобальних компаній, включаючи Unilever, Ikea, Aviva, Siemens і Volvo Cars, нещодавно закликали лідерів G20 припинити субсидії на викопне паливо до 2025 р.

“Реформа цін на викопне паливо не могла бути більш своєчасною, — заявили дослідники МВФ. — Припинення субсидій на викопне паливо також запобігатиме майже мільйонам смертей на рік від забрудненого повітря та залучить трильйони доларів для урядів”.

Нагадаємо, що найбільші банки світу в минулому році скоротили кредитування компаній, що займаються викопним паливом, на 9%. У той же час на п’ятирічному горизонті фінансування галузі демонструє зростання.

Відповідно до звіту Rainforest Action Network, Reclaim Finance, Oil Change International та інших неурядових організацій, 60 найбільших банків світу позичили понад 750 млрд 2,3 тис. доларів США компаніям, що працюють з викопним паливом. У 2019 р. показник склав 824 млрд дол.

Як вже повідомляло NotaВene, Євросоюз повинен припинити фінансування із загального бюджету транскордонних проєктів в області газу. Із такою заявою виступив комітет з промисловості, досліджень та енергетики Європейського парламенту.

Варто зазначити, що компанії газового сектору України, Німеччини, Чехії та Словаччини створюють Центрально-Європейський водневий коридор. Труба буде доставляти зелений водень з України до Європейського Союзу.

Total
0
Shares
Previous Article

Продажі смартфонів у 2021 р впадуть на 40 млн штук

Next Article

Закарпатська область оголосила надзвичайну ситуацію через ціни на газ

Related Posts
Читать дальше

Україна встановила квоту на залучення іноземних блокчейн-розробників

Блокчейн-фахівці включені в категорію висококваліфікованих працівників, потреба в яких для економіки України буде задовольнятися за рахунок імміграції. Про…
Total
0
Share