Видатки загального фонду держбюджету менші плану на 7,3%

Видатки загального фонду державного бюджету за перше півріччя поточного року менші від запланованих на 44,3 млрд грн (7,3%), зокрема, не виконано план видатків за програмами Міністерства охорони здоров’я, Міністерства оборони, Міністерства соціальної політики та Міністерства аграрної політики, повідомляє Рахункова палата.

“Попри перевиконання плану доходів за перше півріччя, видатки загального фонду державного бюджету менші плану на 44,3 млрд грн (7,3%). Не виконаний план видатків за програмами МОЗ, Міноборони, Мінсоцполітики, Мінагрополітики”, — йдеться в повідомленні.

Голова Рахункової палати Валерій Пацкан заявив, що на 8,4 млрд грн, або 10%, не виконаний план видатків Міністерства охорони здоров’я. Із них 3,4 млрд грн — на реалізацію програм державних гарантій медичного обслуговування населення та 1,4 млрд грн — на проведення вакцинації.

На 4,3 млрд грн (7,9%) менше плану виконані видатки Міністерства оборони. Із них 1,9 млрд грн — на забезпечення діяльності збройних сил України, підготовку кадрів і військ, медичне забезпечення особового складу, ветеранів військової служби та членів їхніх сімей, ветеранів війни та 1,8 млрд грн — на закупівлю, модернізацію та ремонт озброєння, військової техніки, засобів і обладнання.

Не виконаний також план видатків Мінсоцполітики — на 3,3 млрд грн (1,9%), із яких 1,6 млрд грн — на виплату деяких видів допомог, компенсацій, грошового забезпечення та оплату послуг окремим категоріям населення, та Мінагрополітики — на 1,1 млрд грн (51%), із них майже 816 млн грн — на фінансову підтримку сільгосптоваровиробників.

“Водночас спостерігається позитивна тенденція з виконанням плану доходів за перше півріччя. За цей час він перевиконаний майже на 5% — 23,7 млрд грн. Найбільше перевиконано план ПДВ із урахуванням бюджетного відшкодування — на 12,7 млрд грн; податку на прибуток підприємств — на 8,2 млрд грн; акцизу із ввезених на митну територію України підакцизних товарів (продукції) — на 4,4 млрд грн”, — зазначає Пацкан.

Але при цьому на 3 млрд грн не виконаний план акцизного податку із вироблених в Україні підакцизних товарів; на 0,4 млрд грн — податку та збору на доходи фізичних осіб.

“Не виконується і план державних запозичень — за перше півріччя до загального фонду державного бюджету отримано на 78,7 млрд грн менше плану — 260 млрд грн. Державних зовнішніх запозичень — на 63% менше плану, тоді як від розміщення облігацій внутрішніх державних позик надійшли всі 100% плану — 213 млрд грн”, — стверджує очільник Рахункової палати.

Пацкан також зауважив, що від приватизації державного майна надійшло 1 млрд грн, що менше плану на 8,4 млрд грн (89%).

Нагадаємо, що за даними Державної казначейської служби доходи державного бюджету у березні 2021 р становили 108 млрд грн, що на 8% перевищує плановий показник і на 22,4% — минулорічний рівень.

Загальний фонд бюджету у березні отримав 94,8 млрд грн, що на 5,7% більше плану і на 21% перевищує показник березня 2020 р.

Що стосується показників бюджетних доходів за січень-березень, то вони перевиконані у 2021 р на 5,7% від плану і на 19,2% перевищують торішній рівень за аналогічний період. Загалом за три місяці цього року держбюджет отримав майже 251,5 млрд грн, зокрема за загальним фондом — 219,7 млрд грн, що на 4,7% вище плану та на 19,9% більше січня-березня 2020 р.

Як вже повідомляло NotaВene, попри перевиконання плану за надходженнями державного бюджету 2020 р на 0,8%, план видатків недовиконаний на 5% — на 67,3 млрд гривень, а дефіцит — найбільший за десять років.

Рахункова палата зазначила, що Міністерство охорони здоров’я було профінансовано на 7,7% менше плану (10,5 млрд грн). Міністерство соціальної політики недоотримало 5,8 млрд грн, з яких 4,7 млрд грн пішли на “карантинні” виплати Пенсійного фонду.

Total
0
Shares
Previous Article

Что удерживает арт-рынок от обвала в кризис

Next Article

Volkswagen збільшив продажі електромобілів на 165%

Related Posts
Total
0
Share