Від браку мідної фольги зростуть ціни на системні плати і відеокарти

Глобальний ланцюжок поставок електронної продукції все ще відчуває дефіцит, викликаний відсутністю достатньої кількості напівпровідникових виробів і деяких інших електронних компонентів, а на горизонті вже маячить нова біда, повідомляє DigiTimes.

За інформацією DigiTimes, що зазвичай посилається на дані тайваньських представників галузі, починає відчуватися нестача мідної фольги і ламінатів з мідним покриттям (CCL), використовуваних для виробництва друкованих плат — основи основ усіх електронних виробів.

Дефіцит, як відомо, неминуче веде до зростання цін. Ситуація з міддю — не виняток. З четвертого кварталу 2020 р ціни на мідь виросли на 35%. Зростає і вартість мідної фольги, використовуваної для виготовлення CCL, підштовхуючи виробників системних плат і відеокарт до підвищення цін на свою продукцію. На думку джерела, зростання цін неминуче, особливо на вироби, зібрані на платах з великою кількістю шарів металізації.

Нагадаємо, що до нестачі напівпровідникової продукції, що вразила багато галузей, схоже, додається дефіцит пасивних компонентів, зокрема, конденсаторів.

Заводи Chemi-Con, Nichicon і Rubycon в Малайзії та Індонезії, де виробляється більшість добре відомих японських алюмінієвих електролітичних конденсаторів, були закриті в липні і серпні, повідомляє джерело DigiТimes. Тим часом, три перераховані компанії сумарно контролюють близько 50% ринку цієї продукції. Очікується, що поточні обмеження призведуть до скорочення поставок конденсаторів на 30-60%.

Як вже повідомляло NotaВene, 10 років тому Афганістан був визнаний одним з найперспективніших регіонів у світі з видобутку корисних копалин. Зараз ресурси на більш ніж 1 трлн доларів США виявилися в руках у талібів.

У 2010 р американські геологи виявили в Афганістані родовища рідкісних металів: залізну руду, мідь, кобальт і золото. Ці поклади є одними з наймасштабніших у світі. Найбільше в Євразії мідне родовище Айнак зберігає в собі близько 240 млн тонн руди. У надрах також містяться ітрій і скандій, які сьогодні використовуються у виробництві мобільних телефонів, телевізорів і волоконної оптики. Біля кордону з Таджикистаном знайдено родовище розсипного золота із запасом більше 30 тонн.

Варто зазначити, що дефіцит сировини та скачки цін наближаються до найвищих рівнів за останній час, викликаючи побоювання, що світова економіка сприятиме інфляції.

Від виробників матраців і фольги до автомобільних компаній — геть усі купують більше матеріалів, ніж потрібно, щоб пережити шалену швидкість, з якою відновлюється попит на товари.

Індекс споживчих цін в США, який не включає продукти харчування та паливо, підскочив в квітні в порівнянні з попереднім місяцем на максимум з 1982 р.

Total
0
Shares
Previous Article

Будівельники збільшили обсяг робіт у серпні на 10%

Next Article

Укрзалізниця відновлює міжнародне залізничне сполучення з Польщею

Related Posts
Total
0
Share