Верховний суд відмовив компанії Фірташа у намаганні стягнути 300 млн дол. з ОПЗ

Верховний суд відмовив у задоволенні заяви про надання дозволу на виконання арбітражного рішення у спорі компанії Ostchem Holding Limited з ПАТ “Одеський припортовий завод” про стягнення понад 300 млн доларів за постачання газу, повідомляє Фінбаланс.

Нагадаємо, Арбітражний інститут Торгової палати Стокгольма (Швеція) своїм рішенням від 25 липня 2016 р зобов’язав ПАТ “Одеський припортовий завод” сплатити компанії Ostchem Holding Limited (Кіпр) 193,3 млн дол., які є неоскаржуваним непогашеним основним боргом, та 57,98 млн дол., які є неоскаржуваним нарахованим штрафом, відповідно до ст. 7.2 контракту купівлі-продажу природного газу від 25 січня 2013 р.

Київський апеляційний суд своєю ухвалою від 24 квітня 2019 р задовольнив заяву компанії Ostchem Holding Limited і надав дозвіл на виконання вказаного арбітражного рішення.

8 червня 2021 р касаційний цивільний суд у складі Верховного суду за результатами розгляду апеляційних скарг ПАТ “Одеський припортовий завод” та Фонду державного майна скасував ухвалу Київського апеляційного суду від 24 квітня 2019 р, у задоволенні заяви компанії Ostchem Holding Limited про визнання та надання дозволу на виконання рішення Арбітражного інституту Торгової палати Стокгольма від 25 липян 2016 р відмовив.

Як стверджує голова Фонду державного майна Дмитро Сенниченко, “це остаточне рішення, яке не підлягає оскарженню. Крапка… Якщо коротко, то тепер Ostchem не зможе домогтися примусового списання 250 млн доларів боргу з ОПЗ, а тим більше — претендувати на все підприємство”.

За його словами, претензії Ostchem щодо основного боргу становили 193 млн дол., ще 57 млн дол. пені, а також 67,7 млн дол. нарахованих відсотків.

Подання компанією Дмитра Фірташа Ostchem позовів в інших країнах теоретично можливе, однак на практиці безглузде. “Домагатися стягнення боргу за рішенням арбітражу можна в тих країнах, де розміщується майно підприємства або його філії. Активи ОПЗ зосереджені в Україні й тепер захищені від такого сценарію”, — зазначає Сенниченко.

“Ми позбавили Ostchem можливості шантажу і будь-якого впливу на операційну діяльність ОПЗ, а значить, можливі переговори про реструктуризацію або інші угоди будуть виключно конструктивними. Новий власник зможе налагодити роботу заводу і дійти до такої угоди з Group DF, яка влаштує обидві сторони”, — заявив голова Фонду держмайна.

Ostchem Holding Limited — холдингова компанія, що об’єднує групу хімічних підприємств, які виробляють мінеральні добрива та інші хімічні продукти. Входить до складу Group DF Дмитра Фірташа.

ПАТ “Одеський припортовий завод” виробляє хімічну продукцію та належить державі в особі ФДМ (99,5667% акцій).

Як вже повідомляло NotaВene, за підсумками 2020 р виробництво азотних добрив в Україні склало 5,1 млн т в фізичній вазі. Загалом обсяг виробництва зріс на 35% порівняно до 2019 р, що є найвищим показником починаючи з 2015 р.

В Україні працює п’ять великих заводів з виробництва азотних добрив: три заводи групи Ostchem (Черкаси, Рівне, Сєвєродонецьк), ДніпроАзот і Одеський припортовий завод (ОПЗ).  Заводи групи Ostchem в 2020 р. виробили 2/3 всіх азотних добрив в Україні. Водночас, найбільший приріст виробництва продемонстрували Сєвєродонецький завод Ostchem і ОПЗ — збільшення в 2,5 рази порівняно до 2019 р по кожному з підприємств завдяки відновленню стабільної роботи заводів.

Варто зазначити, що Верховний суд відмовився задовольнити касаційну скаргу Національної енергетичної компанії “Укренерго” та залишив у силі рішення судів попередніх інстанцій про заборону стягнути з “ДТЕК Західенерго” 425 млн грн на користь державній компанії. 

Total
0
Shares
Previous Article

Виробництво труб в Україні зросло на 15%

Next Article

США виділяють 54 млрд дол. на підтримку напівпровідникової галузі

Related Posts
Читать дальше

Фонд державного майна починає приватизацію комбінатів хлібопродуктів

Фонд державного майна призначив на 7 травня онлайн-аукціон з приватизації єдиного майнового комплексу державного підприємства “Дунаєвецький комбінат хлібопродуктів”,…
Total
0
Share