Верховний суд повернув державі майно київського заводу Більшовик

Офіс генерального прокурора домігся повернення державі незаконно відчуженого майна заводу “Більшовик” у Києві через Верховний суд. Про це повідомляє інформаційне агентство “Укрінформ“.

“За участі Офісу генерального прокурора Верховним судом залишено без задоволення касаційну скаргу суб’єкта господарювання та без змін рішення суду апеляційної інстанції про визнання недійсними торгів та повернення державі нежитлових будівель машинобудівного заводу площею понад 6,3 тис кв м, що розташовані у м. Києві”, — йдеться у повідомленні Офісу генпрокурора.

Встановлено, що нерухоме майно машинобудівного заводу, органом управління яким є держава в особі Фонду державного майна, було відчужено всупереч волі власника поза приватизаційною процедурою. Правомірність проведення відповідних торгів є предметом чотирьох судових справ.

Минулого року Північний апеляційний господарський суд скасував рішення суду першої інстанції, а результати електронних торгів визнав недійсними. На це рішення один з відповідачів подав касаційну скаргу.

Касаційний господарський суд 18 лютого відхилив вимоги ТОВ “Агроміл Дистрибьюшн” і залишив у дії рішення щодо повернення у власність держави п’яти об’єктів  АТ “Перший київський машинобудівний завод” (ПКМЗ) (завод “Більшовик”).

Наразі НАБУ здійснює процесуальне провадження у кримінальній справі за ознаками правопорушень посадових осіб АТ “ПКМЗ”, ТОВ “Агроміл Дистрибьюшн”, ТОВ “ФК “Меридіан”, службових осіб Драбівського районного відділу державної виконавчої служби головного територіального управління юстиції у Черкаській області та державного підприємства “СЕТАМ” при відчуженні та реалізації майна АТ “ПКМЗ”, у результаті чого державі, в особі Фонду держмайна, було завдано шкоду в особливо великому розмірі.

Нагадуємо, що 18 лютого Фонд держмайна заявив, що АТ “Перший київський машинобудівний завод” (колишній завод “Більшовик”) може бути приватизований у червні 2021 р., якщо Верховна Рада зніме заборону на продаж великих державних компаній. Колишній “Більшовик” — це цілий квартал поряд із центром Києва. Сьогодні підприємство майже не функціонує, більшість цехів простоюють роками.

Варто зазначити, що у березні 2020 р. мер Києва, голова Київської міської державної адміністрації Віталій Кличко заявив, що він у черговий раз звернувся до Фонду держмайна з приводу знесенню п’ятого цеху заводу “Більшовик”, щоб дати можливість добудувати Шулявський шляхопровід та всі необхідні з’їзди з нього.

Як вже повідомляло Nota Вene, 4 лютого Верховна Рада прийняла у першому читанні урядовий законопроєкт №4543 про розблокування великої приватизації. За це рішення віддали свої голоси 284 народних депутатів.

Прийняття закону дозволить здійснити низку підготовчих та організаційних заходів, які передують проведенню безпосереднього продажу об’єктів великої приватизації, зокрема проведення аукціонів. У першу чергу рішення стосується приватизації таких об’єктів як п’ять ТЕЦ, три обленерго, завод “Більшовик”, Одеський припортовий завод, Об’єднана гірничо-хімічна компанія і “Президент-Готель”.

Total
0
Shares
Previous Article

Капітальні інвестиції в економіку України впали на 38%

Next Article

Японська компанія Kioxia будує найбільший завод по виробництву флеш-пам'яті вартістю 10 млрд дол.

Related Posts
Total
0
Share