Верховна Рада виводить з обігу пластикові пакети

Парламент прийняв закон “Про обмеження обігу пластикових пакетів на території України”. Його підтримали 297 народних депутатів, повідомляє Дело.

Закон спрямований на зменшення обсягу використання в Україні пластикових пакетів, обмеження їх поширення для поліпшення стану навколишнього природного середовища та благоустрою територій.

Законом забороняється поширення в об’єктах роздрібної торгівлі, громадського харчування та надання послуг:

1) надтонких пластикових пакетів;

2) тонких пластикових пакетів;

3) оксорозкладних пластикових пакетів.

Ця заборона не поширюється на біорозкладні пластикові пакети, а також на надтонкі пластикові пакети, призначені для упаковки і / або транспортування свіжої риби, м’яса і продуктів з них, сипучих продуктів, льоду і поширюються в об’єктах роздрібної торгівлі як первинна упаковка.

Пластикові пакети, які не відповідають встановленим цим законом вимогам, підлягають вилученню з обігу.

Нагадаємо, 1 січня в Молдові вступили в силу поправки до закону про внутрішню торгівлю, за якими під повну заборону потрапили пакети і одноразовий посуд із пластику. Набули також чинності санкції за використання і реалізацію одноразових пластикових тарілок, склянок, столових приладів, а також паличок, за винятком біорозкладаних товарів.

Як вже повідомляло NotaВene, уряд Австралії запровадив Національний план, спрямований на боротьбу із забрудненням пластиком. План включатиме заборону одноразового пластику на пляжах, заборону упаковки з пінополістиролу та впровадження мікропластикових фільтрів для пральних машин.

Варто зазначити, що в Іспанії стали виробляти паливо з вживаних масок і рукавичок. У місті Серседа, що розтошоване у іспанській автономній спільноті Галісія, перетворили у паливо 135 тонн використаних масок, рукавичок, а також захисних костюмів медичних працівників, які працюють з пацієнтами з COVID-19.

Total
0
Shares
Previous Article

Кабмін вперше схвалив Бюджетну декларацію

Next Article

Затримка з поставками у виробництві велосипедів досягла 400 днів

Related Posts
Total
0
Share