Верховна Рада ухвалила закон про віртуальні активи

8 вересня Верховна Рада у другому читанні підтримала законопроєкт “Про віртуальні активи”, який регулює галузь криптовалют. Відтепер власники віртуальних активів зможуть легально обмінювати та декларувати їх, а міжнародні криптокомпанії — реєструвати блокчейн-бізнес в Україні.

Закон визначає поняття та правовий статус віртуальних активів, а також питання прав власності та здійснення операцій з такими активами в Україні. Після підпису президента наберуть чинності такі зміни:

  • криптовалюти отримають юридичний статус
  • учасники ринку отримають право на судовий та інші способи захисту прав на віртуальні активи
  • в Україні зможуть легально працювати міжнародні біржі, на яких відбуваються торги віртуальними активами. Однак для цього вони (як і інші постачальники послуг пов’язаних з обігом криптовалют) повинні будуть пройти державну реєстрацію в Україні та подавати звіти про свою діяльність в компетентні органи
  • регулятором ринку віртуальних активів буде Міністерство цифрової трансформаціх, також в окремих випадках повноваження будуть у Національного банку та Національної комісії з цінних паперів
  • закон передбачає створення нового регулятора — Національної служби з регулювання обігу віртуальних активів, яка буде видавати криптокомпаніям дозвіл на роботу в Україні
  • фінансовий моніторинг ринку віртуальних активів буде відбуватися відповідно до рекомендацій FATF (Група розробки фінансових заходів боротьби з відмиванням грошей).

Варто зазначити, що закон носить рамковий характер. Тобто механізми та процедури дій з віртуальними активами в ньому не прописані — документ їх тільки визначає і дозволяє. Практичне застосування буде прописуватися додатково в підзаконних актах.

Нагадаємо, що обіг криптовалют в Україні становить 1 млрд грн за добу, заявив радник міністра цифрової трансформації Максим Дем’янюк. 

Як вже повідомляло NotaВene, за останній рік глобальне впровадження криптовалюти зросло на 881%. Компанія Chainalysis оприлюднила звіт Global Crypto Adoption Index, в якому оцінюються 154 країни, який показує, що В’єтнам, Індія і Пакистан впевнено лідирують в цьому рейтингу, а Україна займає четверте місце.

Варто зазначити, що блокчейн-фахівці включені в категорію висококваліфікованих працівників, потреба в яких для економіки України буде задовольнятися за рахунок імміграції.

Про складності створення законопроєкту “Про віртуальні активи” та стан ринку криптовалюти в Україні дивіться окремий матеріал NotaВene.

Total
0
Shares
Previous Article

Законопроєкт про меліорацію земель прийнято в першому читанні

Next Article

Пасажиропотік Борисполя зріс на 66%

Related Posts
Читать дальше

Міненерго затвердило критерії для внесення покупців електроенергії в чорний список

Міністерство енергетики затвердило критерії для внесення до “чорного списку” недобросовісних покупців електроенергії, повідомляє пресслужба. За порушення умов двосторонніх…
Total
0
Share