Верховна Рада ухвалила закон про реалізацію іпотечного майна

16 липня паламент ухвалив закон “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо усунення розбіжностей та осучаснення реалізації майна в іпотеці та виконавчому провадженні”, повідомляє агентство “Укрінформ“.

Законом створено передумови для посилення прозорості системи реалізації арештованого майна з дотриманням принципу нотаріального засвідчення фактів для надання їм юридичної вірогідності, підвищення ефективності виконання судових рішень, вдосконалення нормативного регулювання, а також усунення суперечностей між чинними актами в частині реалізації активів у межах процедури виконавчого провадження.

Документом внесено зміни до законодавчих актів у сфері реалізації арештованого майна в межах процедури виконавчого провадження. Зокрема, виключено процедуру реалізації за фіксованою ціною. Тобто, вартість об’єкта залежатиме виключно від результатів електронних торгів.

Водночас передбачено можливість проведення електронних аукціонів з можливістю зниження початкової ціни — якщо не буде охочих придбати майно за запропонованою оцінювачами вартістю. Йдеться і про удосконалення процедури реалізації предмета іпотеки з дотриманням принципу нотаріального засвідчення фактів для надання їм юридичної вірогідності.

Удосконалюється також порядок проведення електронних аукціонів Кабінетом міністрів за поданням центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері реалізації майна (майнових прав, інших активів).

Автори документи стверджують, що ухвалення закону дозволить підвищити ефективність системи реалізації арештованого майна у процедурі примусового звернення стягнень з дотриманням принципу нотаріального засвідчення фактів для надання їм юридичної вірогідності, а також потенційно підвищити ефективність примусового виконання судових рішень.

Як вже повідомляло NotaВene, 27 січня Кабінет міністрів під час засідання затвердив постанову про здешевлення вартості іпотечних кредитів.

Постанова “Деякі питання забезпечення функціонування Фонду розвитку підприємництва з метою здешевлення вартості іпотечних кредитів” передбачає компенсацію відсоткової ставки до рівня 7% річних по іпотечних кредитах, наданих позичальникам на придбання житла. Компенсацію відсотків фонд надаватиме позичальникам, які отримали іпотеку в національній валюті в уповноваженому банку.

Скористатися цією компенсацією зможуть як громадяни, які прагнуть купити квартиру, так і ті, хто хоче побудувати будинок самостійно. При цьому в іпотеку не можна буде придбати житло, побудоване до 2015 р.

Нагадаємо, що зміни на ринку нерухомості призведуть до здешевлення вторинного житла в Києві, а попит на квартири в новобудовах буде зміщуватись від купівель до оренди.

Скільки коштуватиме житло в Києві наступні 5-10 років, а також що відбувається з житловим будівництвом в регіонах в спецпроєкті Nota Bene з нерухомості.

Total
0
Shares
Previous Article

Укрзалізниця отримала 227 млн грн прибутку за підсумками II кварталу

Next Article

Народні депутати спростили приєднання до електромереж

Related Posts
Читать дальше

Американська компанія українського підприємця купила виробника малих супутників з Південної Африки

Власник американської Noosphere Ventures український бізнесмен Максим Поляков придбав контрольний пакет Dragonfly Aerospace (ПАР) — компанії з 20-річним…
Total
0
Share