Верховна Рада ухвалила закон про індустріальні парки

Український парламент ухвалив законопроєкт про індустріальні парки №4416-1 у другому читанні, повідомляє інформаційне агентство “Інтерфакс-Україна”.

Отже, в індустріальних парках зможуть розміщуватися такі об’єкти як офіси керуючих компаній учасників індустріальних парків, фінансові, рекламні та маркетингові установи, освітні заклади, зокрема дошкільні, наукові парки, акселератори, інноваційні лабораторії, зали для конференцій, пожежні частини, складські приміщення та об’єкти логістичної інфраструктури, а також низка інших об’єктів.

Закон також передбачає повну або часткову компенсацію відсоткової ставки за рахунок бюджету за кредитами на облаштування і ведення господарської діяльності в індустріальних парках для їх учасників. Окрім цього, передбачається фінансування на безповоротній основі облаштування індустріальних парків, забезпечення будівництва об’єктів суміжної інфраструктури — доріг, ліній зв’язку та інших комунікацій, необхідних для роботи таких парків. Закон передбачає компенсацію витрат за рахунок державного і місцевих бюджетів на підключення і приєднання до інженерно-транспортних мереж.

Кабінет міністрів має у державному бюджеті на 2022 р виділити щонайменше 2 млрд грн для втілення норм закону.

Учасниками індустріальних парків зможуть бути ІТ-компанії, підприємства переробної промисловості, переробки промислових та побутових відходів (крім поховання відходів), а також суб’єкти науково-технічної діяльності. Водночас на території таких парків не може бути розміщено виробництво підакцизних товарів, окрім виробництва автомобілів, мотоциклів, причепів та низки інших транспортних засобів.

Нагадаємо, що прямі іноземні інвестиції в економіку України через участь прямого інвестора в капіталі зросли за січень-червень 2021 р на 2,7 млрд доларів США.

Як вже повідомляло NotaВene, Верховна Рада ухвалила у другому читанні законопроєкти про зміни до Податкового і Митного кодексів для стимулювання розвитку галузі електротранспорту в Україні.

Згідно з законопроєктом №3476, до 1 січня 2031 р операції зі ввезення в Україну товарів підприємствами, які мають, створюють або модернізують виробничі потужності для промислового виробництва електромобілів, звільняються від оподаткування ПДВ.

До 31 грудня 2033 р також звільняються від сплати податку на прибуток підприємства електротехнічної промисловості, які реалізують електродвигуни для виробництва електротранспорту (окрім тролейбусів), літій-іонні акумулятори, зарядні пристрої, а також компанії автопрому, які реалізують електрокари власного виробництва.

Total
0
Shares
Previous Article

Глобальне споживання відновлюваної електроенергії потроїлося за 10 років

Next Article

Україна зменшила експорт електроенергії на 17%

Related Posts
Total
0
Share