Верховна Рада ухвалила закон 5600

Верховна Рада ухвалила закон щодо збільшення ставок податків, акцизів та інших платежів до державного бюджету. Законопроєкт №5600 у другому читанні підтримали 255 народних депутатів.

Закон підтримали 210 депутатів з фракції “Слуга народу”, два — з фракції “Батьківщина”, 18 — з фракції “За майбутнє”, 19 — з фракції “Довіра”, а також шість позафракційних депутатів.

У разі підписання документу президентом Володимиром Зеленським, закон, який стосується як підприємств, так і фізичних осіб, набирає чинності з 1 січня 2022 р.

Зокрема, законом вводиться мінімальне податкове зобов’язання щодо земельної ділянки. Якщо оцінка землі становитиме стандартні для України 28 тисяч гривень за гектар, мінімальне зобов’язання складе 1,4 тис. грн за гектар на рік.

Встановлюється також 18% податку на доходи, отримані від продажу власної сільськогосподарської продукції на суму, що перевищує 12 розмірів мінімальної заробітної плати (6500 грн).

Документ передбачає зменшення мінімальної площі землі фермерського господарства, що дає право переходу на спрощену систему оподаткування, з 2 гектарів до 0,5 гектара.

Закон виключає з платників єдиного податку чотири групи платників, основним видом діяльності яких є розведення свійської птиці (крім курей).

Дохід, отриманий від продажу протягом року другого об’єкта нерухомості, оподатковується за ставкою 5%, третього та наступних об’єктів нерухомості — за ставкою 18%.

Крім того, встановлюється обмеження у праві виїзду керівника юридичної особи — боржника перед бюджетом за кордон. Закон передбачає встановлення обмеження у праві виїзду керівників юридичних осіб або постійних представництв нерезидентів — боржників за межі України у разі невиконання податкового обов’язку.

Закон підвищує ставки екологічного податку, рентної плати за користування надрами та ставки акцизного податку на алкоголь і сигарети.

Нагадаємо, що законопроєкт про збільшення ставок податків, акцизів та інших платежів до державного бюджету підготовлений Міністерством фінансів, внесений Кабінетом міністрів в парламент на початку червня. У першому читанні законопроєкт був схвалений Верховною Радою 1 липня.

Згідно з презентацією до проєкту державного бюджету, прийняття законопроєкту №5600 дозволить зібрати у 2022 р з громадян додатково 30 млрд грн податків.

Як вже повідомляло NotaВene, Федерація роботодавців України висловила занепокоєння щодо критичних ризиків для розвитку бізнесу, інвестиційного клімату та економічного розвитку внаслідок прийняття законопроєкту № 5600 і закликала Верховну Раду не повертатися до його розгляду, тому що документ створює умови для посилення необґрунтованого тиску на бізнес та погіршення інвестиційного клімату в Україні.

Про законопроєкт №5600, який несе велику загрозу приватному бізнесу і економіці країни загалом, NotaВene докладно розповідає в окремому матеріалі.

Total
0
Shares
Previous Article

Рівень тіньової економіки в Україні за рік не змінився

Next Article

Середня вартість закордонних подорожей у всьому світі зросла до 1500 дол.

Related Posts
Total
0
Share