Верховна Рада прийняла закон для розвитку виробництва біометану

Законопроєкт №5464 “Про внесення змін до закону України “Про альтернативні види палива” щодо розвитку виробництва біометану” Верховна Рада прийняла у другому читанні, повідомляє Інтерфакс-Україна.

Згідно із законопроєктом, біометан пропонується визначити як біогаз, що за своїми фізико-технічними характеристиками відповідає вимогам до природного газу для подачі до газотранспортної та газорозподільної системи або для використання як моторного палива. На сьогодні термін “біометан” в українському законодавстві відсутній.

Законопроєкт також передбачає впровадження гарантій походження біометану та створення відповідного реєстру. Виробники біометану, які планують подавати його до ГТС чи до газорозподільної системи, повинні будуть мати обліковий запис у реєстрі. За його допомогою й формуватиметься сертифікат походження газу.

Очікується, що ухвалення законопроєкту дозволить розширити виробництво та використання біометану в Україні, а також розширить можливості для експорту цього виду палива.

Як повідомлялося, зацікавленість у розвитку виробництва біометану проявила НАК “Нафтогаз України”. Компанія оцінює перспективи такого виробництва в 5 млрд кубометрів на рік.

За даними біоенергетичних асоціації України, потенціал виробництва биометана в Україні становить 8 млрд куб. м в рік, що відповідає 25% внутрішнього споживання газу.

Нагадаємо, що Україна у серпні поточного року скоротила видобуток природного газу у порівнянні з серпнем минулого року на 2% (28 млн куб м) – до 1,68 млрд куб м.

Як вже повідомляло NotaВene, українські приватні газовидобувні компанії у вересні 2021 р наростили видобуток на 7,5% — до 424 млн кубометрів, у порівнянні з минулим роком.

Total
0
Shares
Previous Article

Виробники яловичини збільшили ціни на 12,8%

Next Article

Міжнародна рада по зерну підвищила прогноз світового експорту пшениці

Related Posts
Total
0
Share