Велику Британію і Норвегію з’єднав підводний кабель для передачі зеленої енергії

Між Норвегією і Великою Британією протягнули найдовший у світі підводний кабель, який передає «зелену» енергію, повідомляє BBC.

Кабель, протяжністю 725 км, прокладений по дну Північного моря, з’єднав місто Блайт на півночі Англії з норвезьким селом Квіллдал. При повній потужності в 1400 МВт він зможе забезпечити електроенергією 1,4 млн будинків.

За словами президента енергетичної компанії National Grid Корді О’Хари, проєкт став “шедевром інженерного мистецтва”.

“Ми пройшли через гори, фіорди і Північне море, щоб втілити його, — розповів О’Хара. — North Sea Link (NSL) — це відмінний приклад співпраці двох країн в справі максимального використання відновлюваних джерел енергії для взаємної вигоди”.

Компанія National Grid відзначає, що спільний проєкт вартістю 1,6 млрд євро з норвезької енергетичною компанією Statnett допоможе скоротити до 2030 р викиди СО2 на 23 млн тонн.

Британію вже з’єднують з континентом — з Бельгією, Францією і Нідерландами — чотири підводних кабелі і, як розраховує National Grid, до 2030 р до 90% імпортованої таким чином електроенергії буде надходити з джерел з нульовим викидом.

Коли обсяг енергії, виробленої у Великій Британії вітровими електростанції, буде достатнім, а попит на енергію буде низьким, її залишки будуть експортуватися в Норвегію — це дозволить економити воду в норвезьких водосховищах. И навпаки, коли попит у Великій Британії буде високий, а вироблення енергії вітру низьке, буде імпортуватися гідроенергія з Норвегії.

Нагадаємо, що Європа прокладе підводні силові кабелі для доставки відновлюваних джерел енергії з Африки. В даний час розробляється кілька проєктів. Зокрема, Греція і Єгипет ведуть переговори про можливість прокладки підводного з’єднувача потужністю 2 ГВт на дні Середземного моря і з’єднання своїх електричних систем.

Як вже повідомляло NotaВene, по всьому світу зареєстровано введення в експлуатацію понад 1,3 млн км підводних кабелів. Обсяг інвестицій в прокладку нових кабелів протягом наступних трьох років складе більше 8 млрд доларів США.

Total
0
Shares
Previous Article

В Україні знизились обсяги виробництва тваринницької продукції

Next Article

Біткоін вперше в історії подолав позначку 65 тис. дол.

Related Posts

Хмельницька область оголосила надзвичайну ситуацію через ціни на газ

Хмельницька обласна комісія з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій оголосила на території області надзвичайну ситуацію техногенного характеру…
Читать дальше

70 тис. британських водіїв Uber отримуватимуть мінімальну заробітну плату і оплачувану відпустку

Сервіс таксі Uber надасть британським водіям статус працівників компанії. Понад 70 тис. водіїв отримають деякі пільги, включаючи мінімальну…
Total
0
Share