Велика Британія ввела санкції проти РФ: банки та оточення Путіна

Велика Британія запроваджує санкції проти п’яти російських банків, а також проти близьких до президента Росії олігархів Геннадія Тимченка, Бориса та Ігоря Ротенбергов. Про це у парламенті оголосив прем’єр-міністр Борис Джонсон, повідомляє Тhe Guardian.

Це банк “Россия”, Промсвязьбанк, Индустриальный сберегательный банк, Черноморский банк развития и реконструкции (The Black Sea Bank) та Генбанк.

Усі активи цих людей та банків у Британії будуть заморожені, Ротенбергам та Тимченку буде закрито в’їзд до Великої Британії, крім того, всім британським компаніям та підданим буде заборонено будь-яку співпрацю з ними, попередив Джонсон.

Він наголосив, що це лише перший транш санкцій, які його уряд готовий запровадити і за необхідності можуть бути запроваджені й інші обмеження.

Джонсон також заявив, що Європі слід готуватися до повномасштабного військового наступу Росії на Україну, і попередив, що в гіршому випадку європейська країна з населенням 44 млн людей стане мішенню агресії, розпочатої без жодної обґрунтованості. Прем’єр закликав усіх спробувати знайти мирний вихід із кризи.

“Ми продовжимо добиватися дипломатичного рішення до останнього, наскільки можна, моменту, але ми повинні взяти до відома, що до жодного з наших послань не прислухалися”, — заявив Джонсон.

Перед цим Євросоюз заявив, що за визнання самопроголошених республік проти Росії введуть санкції, які стосуватимуться “доступу російської держави та уряду на європейські ринки капіталу” і торкнуться банків, які фінансують російські збройні сили та інші операції на територіях ОРДЛО. За даними Bloomberg, йдеться про Промсвязьбанк, банк “Россия” (з 2014 р. знаходиться під американськими санкціями), а також держкорпорацію ВЕБ.

Батько Ігоря Ротенберга Аркадій Ротенберг перебуває під британськими санкціями з 2014 р. Ігор Ротенберг із 2018 р. перебуває під санкціями США. Він є співвласником ТОВ “РТ-Инвест Транспортные системы” (РТИТС, оператор держсистеми стягнення плати з вантажівок “Платон”).

Молодший брат Аркадія Ротенберга, що потрапив під санкції Лондона, Борис — співвласник СМП-банку. Геннадій Тимченко, власник інвестиційної компанії Volga Grouр, із 2014 р. перебуває під санкціями США.

Нагадаємо, що уряд Великої Британії затвердив 10 лютого оновлений варіант санкційного режиму проти РФ, що дозволить Лондону вводити масштабні заходи у разі вторгнення Росії в Україну.

Як вже повідомляло NotaВene.news, Білий дім підготував початковий пакет санкцій проти Росії, що включає заборону американським фінансовим установам обробляти транзакції для великих російських банків.

Total
0
Shares
Previous Article

Споживання вугілля в Україні зменшилося на 17%

Next Article

Євросоюз визначився із санкціями проти Росії

Related Posts
Total
0
Share