Велика Британія залишить без зв’язку власників кнопкових телефонів

У найближчі роки Велика Британія має намір вивести з експлуатації стільникові мережі другого та третього поколінь (2G і 3G), щоб звільнити радіочастоти для зв’язку п’ятого та шостого поколінь, здатних забезпечити роботу безпілотного транспорту, дронів та систем віртуальної реальності, а також усіляких пристроїв інтернету речей. Це призведе до того, що багато мобільних телефонів не можна використовувати як засіб зв’язку, повідомляє Reuters.

За даними уряду, всі британські мобільні оператори — EE, Vodafone, O2 та Three — вже погодили відповідний розклад відключень. Це означає, що жителі островів скоро не зможуть скористатися кнопковими телефонами, лише деякі з яких відповідають стандарту 4G, тоді як більшість використовує 3G і більш старі технології.

У липні British Telecom, яка володіє оператором EE, оголосила про виведення з експлуатації 3G до початку 2023 р, пізніше буде відключено і мережу 2G, що працює вже понад 25 років. Повну відмову від стільникового зв’язку 2G та 3G планується здійснити до 2033 р.

На думку влади, знання дати відключення мереж другого та третього поколінь дозволить новим виробникам обладнання легше входити на ринок, оскільки їхня електроніка не буде зобов’язана підтримувати застарілі технології. Британський уряд розраховує уникнути залежності від деяких постачальників після того як заборонила китайській Huawei брати участь у створенні нових стільникових мереж з міркувань національної безпеки.

Нагадаємо, що глобальні поставки стандартних стільникових телефонів — дешевих кнопкових апаратів без смарт-функцій у третьому кварталі поточного року скоротилися на 16% відповідно до цього періоду 2020 р. Проте, в квартальному обчисленні зафіксовано 12% зростання відвантажень.

Як вже повідомляло NotaВene, в червні 2021 р число активних користувачів смартфонів на планеті досягло 3,95 млрд. З огляду на, що загальне населення планети вийшло до того ж часу на рівень 7,90 млрд людей, з’явилася можливість стверджувати, що половина всіх землян мають смартфони.

Варто зазначити, що за даними Організації Об’єднаних Націй, майже 3 млрд людей (приблизно 37% жителів Землі) ніколи не користувалися інтернетом. За оцінками Міжнародного союзу електрозв’язку ( International Telecommunication Union, ITU) ООН, 96% з 2,9 млрд осіб, які не мають доступу до інтернету, проживають у країнах, що розвиваються.

Total
0
Shares
Previous Article

Провідні автовиробники займуться розробкою власних чіпів

Next Article

Бюджет 2022 – сирий кошторис у турборежимі

Related Posts
Читать дальше

НКРЕКП оголосила про початок розслідування зловживань на ринку електроенергії

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП) винісла питання про проведення розслідування…
Total
0
Share