Велика Британія ухвалила найжорсткіший санкційний режим щодо РФ

Уряд Великої Британії затвердив 10 лютого оновлений варіант санкційного режиму проти РФ, що дозволить Лондону вводити масштабні заходи у разі вторгнення Росії в Україну, повідомляє The Guardian.

Міністр у справах Європи Джеймс Клеверлі поставив підпис під новими правилами, що додаються до вже існуючого закону, який регулює законодавство про санкції.

“Тепер Велика Британія має можливість санкціонувати не лише тих, хто має пряме відношення до дестабілізації в Україні, а й структури, пов’язані з російською владою, а також компанії, які важливі для російського керівництва з економічного або стратегічного погляду”, — зазначає міністерство закордонних справ Великої Британії.

Британський уряд окреслив сфери економіки РФ, на які може поширюватися новий санкційний режим. Це хімічна промисловість, будівельна сфера, оборонний сектор, електроніка, енергетика, видобуток корисних копалин, сфери фінансів, цифрових технологій, транспорту, комунікацій, ЗМІ.

Глава МЗС Великої Британії Ліз Трасс заявляла, що новий режим санкції буде готовий до 10 лютого. Для завершення процесу затвердження санкційного режиму закон ще має ухвалити парламент. Але, як зазначає The Guardian, депутати не матимуть змоги розглянути документ до завершення парламентських канікул 20 лютого. МЗС Великої Британії запевняє, що у разі потреби додаткові санкції можна буде запровадити, не чекаючи голосування в парламенті.

Нагадаємо, що в серпні минулого року президент США Джо Байден видав указ, яким розписує механізм введення санкції щодо російських трубопроводів, зокрема Північного потоку 2.

Указ має назву “Блокування власності у зв’язку з деякими російськими енергетичними проектами”. У документі зазначається, що мета цих заходів — схвалення додаткових заходів “щодо певних зарубіжних ініціатив влади РФ, які наносять шкоду”.

Як вже повідомляло NotaВene.news, в березні 2021 р. Сполучені Штати запровадили низку санкцій проти фізичних осіб з російським громадянством, а також комерційних компаній та організацій в зв’язку з отруєнням опозиціонера Олексія Навального.

Міністерство фінансів США оголосило про санкції стосовно першого заступника керівника адміністрації президента РФ Сергія Кирієнка, директора ФСБ Олександра Бортникова. Відповідно до опублікованого списку мінфіну, обмежувальні заходи вводяться і проти заступників міністра оборони Олексія Криворучка та Павла Попова, директора ФСВП Олександра Калашникова, генпрокурора Ігоря Краснова і начальника управління президента РФ з внутрішньої політики Андрія Яріна.

Міністерство торгівлі США розмістило список 13 компаній, проти яких запровадили санкції в зв’язку з “підтримкою російських програм по зброї масового знищення та діяльністю з хімічної зброї”. Серед них дев’ять російських фірм, три німецьких і одна швейцарська. 

Total
0
Shares
Previous Article

Стінг продав права на всі свої пісні за 250 млн дол.

Next Article

Війна з Росією коштувала Україні 280 млрд дол.

Related Posts
Total
0
Share