Велика Британія припинила фінансування виробника чіпів після його покупки Китаєм

Британська влада вирішила перестати витрачати гроші платників податків на розвиток найбільшої в країні фабрики з виробництва напівпровідників. Це сталося після того, як виробництво продали китайській технологічній компанії, повідомляє The Telegraph.

Агентство UK Research and Investment (UKRI) заблокувало подальше отримання державних грантів заводом Newport Wafer Fab після його продажу одному з китайських технологічних гігантів — Nexperia, і заблокувало вже передбачені інвестиції.

Відомо, що до продажу Nexperia фабрика реалізувала більше 12 проєктів з державною підтримкою, в тому числі один, вартістю в 5,2 млн дол., був пов’язаний з оборонними розробками.

Раніше в цьому місяці Newport Wafer Fab придбала нідерландська компанія Nexperia, яка належить китайській Wingtech, що, в свою чергу, частково належить пекінським інвесторам.

Прем’єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон наказав раднику з національної безпеки серу Стівену Лавгроуву оцінити угоду протягом найближчих тижнів. Парламентський тиск на уряд посилився після того як з’ясувалося, що Newport Wafer Fab бере участь в проєктах по розробці передових радарів і супутникових систем разом з оборонними компаніями Leonardo, MBDA і Arris.

Всього завод задіяний в більш ніж 12 програмах з державним фінансуванням на загальну суму майже 70 млн дол. і є ключовим партнером в одному з урядових оборонних проєктів. “Тому ми потребуємо повного огляду рішення з точки зору національної безпеки”, — заявив голова парламентського комітету у закордонних справах Том Тюгендхет.

У 2019 р Newport Wafer Fab отримала значні кошти від наукових, комерційних і урядових організацій Великої Британії, а також витратила власні мільйони на розробку спеціальних чіпів для використання в комунікаційних системах на кшталт радарів і мереж 5G. Очікувалося, що це дозволить Великій Британії зміцнити ланцюжок постачальників відповідних компонентів. Поки невідомо, чи буде проєкт переданий іншій компанії бізнесмена Дрю Нельсона, який продав Newport Wafer Fab групі Nexperia два тижні тому.

Newport Wafer Fab була продана за близько 90 млн доларів, Nexperia реалізувала договірне право, яке вона отримала ще в 2019 р. Британський уряд оцінив угоду і визнав, що причини для її блокування відсутні, проте Борис Джонсон призначив нове розслідування після того як члени парламенту висловили заклопотаність продажем стратегічно важливого об’єкта.

Nexperia стверджує, що компанія готова до вирішення будь-яких питань і уточнила, що має велике число власників акцій, не пов’язаних з китайською владою.

Як вже повідомляло NotaВene, регулятори з США і Південної Кореї заблокували покупку південнокорейської компаніі Magnachip Semiconductor Corp. приватним інвестиційним фондом з КНР Wise Road Capital — для того, щоб обмежити доступ Китаю до передових технологій виробництва мікрочіпів.

Американський комітет з іноземних інвестицій (CFIUS) попросив Magnachip призупинити покупку фондом Wise Road Capital до того як уряд повністю оцінить ризики переходу права власності. Проблем китайським інвесторам додали і південнокорейські регулятори, які оголосили DDIC-мікроконтролери виробництва Magnachip “національною ключовою технологією”, що поставляється численним південнокорейським виробникам OLED-дисплеїв.

Total
0
Shares
Previous Article

Україна в першому півріччі збільшила виробництво труб на 16%

Next Article

США і Німеччина уклали угоду по Північному потоку-2

Related Posts
Total
0
Share