Вчені зробили відкриття, яке дозволяє почати масове виробництво квантових чіпів

Вчені зробили відкриття, завдяки чому можна почати масове виробництво квантових чіпів

Наступний крок вчених — створити “фабрику” по створенню кубітів.

Вчені Техаського університету міста Даллас вдосконалили метод створення кремнієвих кубітів і заявляють, что це дасть можливість поставити на потік виробництво квантових чіпів, передає видання hpcwire.com 

В ході експерименту дослідники застосували метод пасивації, коли однією конкретною речовиною (в данному випадку — воднем) покривають всю поверхню кремнієвої пластини. В результаті, створюються кремнієві кубіти. Далі кубіти формують наступним чином: зонд скануючого тунельного мікроскопа (СТМ) вихоплює атом водню, так і шляхом осадження заміщається фосфіном. А фосворин, з’єднуючись з кремнієм, утворює кубіт.

У ході роботи з зондом, вчені випадково з’ясували, що він набагато точніше і продуктивніше маніпулює атомами водню в режимі візуалізації. Тут варто зазначити, що зонд ВТМ працює в 2-х режимах: візуалізації (в цьому випадку він демонструє зображення з атомарним роздільною здатністю) і в режимі маніпуляції, коли оператор управляє зондом і видаляє або переміщує атоми. З’ясувалося, що режим маніпуляції менш продуктивний, тому що оператор іноді помилково вихоплює не ті атоми, які потрібно. 

“Ми прийшли до висновку, що можемо використати даний метод у режимі візуалізації для контрольованого видалення атомів водню. Це стало несподіваним відкриттям для нас”, — прокоментував керівник дослідницької групи доктор Реза Мохеймани.

Зліва — пластина з шаром атомів водню, праворуч — з витягнутими з шару атомами водню
Фото: University of Texas at Dallas

Тепер техаська група візьметься за розробку концепту мікроскопа, обладнаного безліччю паралельно працюючих зондів, що в рази прискорить процес заміщення і осадження атомів, а отже, і формування кубітів. Вони вже підрахували, що апарат, який має 100 зондів і працює в 10 разів швидше, ніж звичайний ВТМ, збільшить продуктивність в 1000 разів. Якщо вдасться створити скануючий тунельний мікроскоп з такими характеристиками, можна буде сміливо ставити на потік квантові процесори, впевнені дослідники.

Варто зазначити, що квантовий комп’ютер за 200 секунд вирішив задачу, яку звичайний  суперкомп’ютер виконував би 2,5 млрд років.

Total
0
Shares
Previous Article
Рада підтримала введення штрафів для суддів, аж до Конституційного суду

Рада підтримала введення штрафів для суддів, аж до Конституційного суду

Next Article
Ірландія оштрафувала Twitter на $547 тис. з-за витоку даних

Ірландія оштрафувала Twitter на $547 тис. за витік даних

Related Posts
Total
0
Share