Валютні резерви України зменшилися на 9,2%

На 1 жовтня 2021 р валютні резерви Національного банку становили 28 705,2 млн доларів США, повідомляє НБУ.

У вересні валютні резерви України зменшилися на 9,2% через проходження періоду пікових виплат за зовнішніми зобов’язаннями держави.

Загалом динаміку резервів упродовж вересня визначали такі чинники:

1. Операції з управління державним боргом.

Загальний обсяг платежів уряду з обслуговування та погашення державного боргу в іноземній валюті склав 2 557 млн дол. Зокрема, на обслуговування та погашення зовнішніх державних облігацій (ОЗДП) було спрямовано 2 521,1 млн дол, а на обслуговування внутрішніх держоблігацій (ОВДП) — 2,1 млн дол. Валютні надходження на користь уряду від розміщення ОВДП склали 216,9 млн дол.

2. Переоцінка фінансових інструментів (унаслідок зміни ринкової вартості та курсів валют).

У минулому місяці їх вартість зменшилася на 202 млн дол.

3. Операції Національного банку на міжбанківському валютному ринку.

“У вересні пропозиція валюти на міжбанківському валютному ринку переважно перевищувала попит. Це дало змогу Національному банку викупити в резерви 146,6 млн дол. Водночас в окремий день місяця попит на ринку перевищував пропозицію, тож з метою згладжування девальваційних коливань центробанк продав 7 млн дол. Загалом, за підсумком вересня 2021 р чиста купівля валюти Національним банком на валютному ринку становила 139,6 млн дол”, — зазначає НБУ.

Поточний обсяг міжнародних резервів покриває чотири місяці майбутнього імпорту, що є достатнім для виконання зобов’язань України та поточних операцій уряду й Національного банку. 

Як вже повідомляло NotaВene, протягом ІІ кварталу 2021 р валовий зовнішній борг України зріс на 2,2 млрд дол. до 125,3 млрд дол. У порівняні з початком року борг зменшився на 0,4 млрд дол.

Нагадаємо, що починаючи з 1 серпня до кінця року, НБУ вирішив щоденно купувати на міжбанківському валютному ринку до 5 млн дол. для нарощування міжнародних резервів.

Total
0
Shares
Previous Article

Ціна на газ в Європі опустилася нижче 1000 дол. за тисячу кубометрів

Next Article

Морські порти скоротили перевалку вантажів на 10,7%

Related Posts
Total
0
Share