Валютні резерви НБУ зросли до 29,7 млрд дол.

За підсумками жовтня 2021 р міжнародні резерви України зросли до 29,7 млрд доларів США з 28,7 млрд дол. у вересні, повідомляє Національний банк.

Станом на 1 листопада валютні резерви за попередніми даними становили 29 654,2 млн дол. у еквіваленті. У жовтні резерви зросли на 3,3% або на 949 млн дол. передусім через валютні надходження на користь уряду та купівлю валюти НБУ на міжбанківському валютному ринку.

Динаміку резервів упродовж жовтня визначали такі чинники:

  1. Операції з управління державним боргом

Валютні надходження на користь уряду склали 1 144,9 млн дол., зокрема 588,7 млн євро — транш від Єврокомісії та 431,9 млн дол. — від розміщення внутрішніх держоблігацій (ОВДП).

На обслуговування та погашення держборгу в іноземній валюті спрямовано 911,7 млн дол., з яких 685 млн дол. — на обслуговування та погашення ОВДП.

Крім того у жовтні Нацбанк сплатив 86,5 млн дол. на користь Міжнародного валютного фонду.

  1. Операції НБУ на міжбанківському валютному ринку

Більшу частину жовтня пропозиція на міжбанківському валютному ринку переважала попит, що дало змогу Нацбанку викупити в резерви 752,2 млн дол. Водночас для згладжування надмірних девальваційних коливань НБУ продав 49,6 млн дол.

Загалом за підсумками жовтня обсяги чистої купівлі валюти НБУ на міжбанку склали 702,6 млн дол. Цей рівень у п’ять разів перевищив чисту купівлю валюти у вересні та в два рази — серпневу.

  1. Переоцінка фінансових інструментів (внаслідок зміни ринкової вартості та курсів валют)

У жовтні їхня вартість зросла на 98,8 млн дол.

Поточний обсяг міжнародних резервів покриває 3,9 місяця майбутнього імпорту, що є достатнім для виконання зобов’язань України та поточних операцій уряду та НБУ.

У вересні валютні резерви скоротилися на 2,909 млрд дол. з рекордних 31,6 млрд дол. у серпні.

Нагадаємо, що Нацбанк на міжбанківському ринку 4–8 жовтня збільшив викуп валюти з міжбанку у понад 15 разів порівняно з позаминулим тижнем. 

Total
0
Shares
Previous Article

Україна скоротила імпорт газу на 77%

Next Article

Прибуток Airbnb зріс утричі в порівнянні з минулим роком

Related Posts
Total
0
Share