Валютні резерви НБУ за січень скоротилися на 300 млн дол.

Міжнародні резерви України на 1 лютого 2021 р. становили 28,821 млрд доларів США (у еквіваленті), що на 1,1% або 312 млн дол. менше показника на 1 січня (29,133 млрд дол.), повідомляє Національний банк.

У січні міжнародні резерви зменшилися насамперед унаслідок погашення зовнішніх і внутрішніх зобов’язань держави.

Водночас інтервенції Нацбанку на валютному ринку та валютні надходження на користь уряду частково урівноважили вплив платежів з обслуговування державного боргу на резерви.

Загалом динаміку резервів упродовж січня визначали такі чинники:

  1. Операції уряду з управління державним боргом.

Загальний обсяг платежів обслуговування та погашення державного боргу в іноземній валюті становив 311,4 млн дол. (у еквіваленті). З цієї суми 197 млн дол. були спрямовані на обслуговування та погашення внутрішніх державних облігацій (ОВДП), 66,4 млн дол. — на обслуговування єврооблігацій, решта коштів — на виконання інших зобов’язань держави в іноземній валюті. Водночас валютні надходження на користь уряду від розміщення ОВДП склали 48,2 млн дол.

  1. Операції НБУ на міжбанківському валютному ринку.

Традиційно на початку січня спостерігалася невисока активність. Нацбанк провів декілька інтервенцій з продажу 20 млн дол. та купівлі 40 млн дол. валюти для згладжування коливань на валютному ринку.

В останні два тижні січня міжбанківський валютний ринок був збалансованим, тому НБУ не виходив з інтервенціями.

  1. Переоцінка фінансових інструментів (унаслідок зміни ринкової вартості та курсів валют). У минулому місяці їх вартість зменшилася на 68,7 млн дол. (в еквіваленті).

Поточний обсяг міжнародних резервів покриває 4,7 місяця майбутнього імпорту, що є достатнім для виконання зобов’язань України та поточних операцій уряду і Нацбанку.

Нагадаємо, валютні резерви НБУ в 2020 р. зросли на 15% і на кінець року сягнули восьмирічного максимуму в 29,13 млрд дол.

НБУ цьогоріч очікує збереження валютних резервів на рівні 30 млрд дол.

Нагадуємо, Нацбанк підвищив вдвічі річний електронний ліміт для низки валютних операцій фізичних осіб з переказу коштів за кордон — до 200 тис. євро.

Як вже повідомляло Nota Вene, інтервенції Національного банку з купівлі валюти на міжбанківському ринку протягом 7 – 11 грудня склали 79 млн дол. НБУ повернувся до викупу валюти на міжбанку вперше за місяць. При цьому центробанк не проводив інтервенції з продажу валюти.

Total
0
Shares
Previous Article

Україна підписала з Індією чотири угоди на суму в 70 млн доларів на постачання озброєння

Next Article

Найближчий переслідувач Tesla продав втричі менше електромобілів у 2020 р.

Related Posts
Total
0
Share