Вакціну Pfizer проти Covid вивчатимуть на небезпеку для алергіків

вакцина pfizer
фото: pfizer.com

Вже шість випадків анафілактичної реакції на вакцину Pfizer зафіксовано в США, ше два – у Великобританії. Явище не носить масового характеру, оскільки лише в США вже вакциновано понад 272 тисяч чоловік. Але проблема в том, що вчені доки ще навіть не мають уявлення, яка речовина, що входить до складу вакціни, може викликати алергію. 

Американський уряд вважає, що алергічні реакції, які дуже рідко зустрічаються серед вакцінованих, потребують ретельної уваги медиків. У свою чергу представники компанії-виробника вакцини оголосили, що будуть відслідковувати всі реакції, про які інформує Центр по контролю і профілактиці захворювань США. Про це повідомляє “Голос Америки“.

Вчені вважають, що анафілактичну реакцію може викликати будь-яка вакцина, але так само, як у випадку з вакціною Pfizer, таке зустрічються дуже рідко.  

Є уявлення, що однією з можливих причин, що викликають алергічну реакцію на препарат, може бути наявність у вакцині Pfizer/BioNTech синтетичної речовини – поліетиленгліколь, який вважається алергеном. Таке припущення висловив директор Центру оцінки та дослідження біопрепаратів Адміністрації з контролю за якістю продуктів харчування і ліків США Пітер Маркс.

Проте не всі згодні з таким поясненням. Голова Мічиганського Інституту медичних нанотехнологій Джеймс Бейкер підкреслює: “Поліетиленгліколь в цих вакцинах відрізняється від того, про який є дані щодо алергічних реакцій”.

Зараз згідно протоколу, лікарі мають доглядати за пацієнтами, що пройшли щеплення, протягом 15 хвилин після уколу. Це робиться зокрема для того, щоб своєчасно розпізнати можливий приступ алергії. 

21 грудня Єврокомісія схвалила використання на території Євросоюзу вакцини від коронавіруса компаній Pfizer/BioNTech. Всі країни ЄС отримають доступ до препарату одночасно та на аналогічних умовах. Першою західною країною, яка видала дозвіл на використання цієї вакцини від коронавіруса, стала Великобританія.

Міністерство охорони здоров’я Канади також схвалило використання вакцини Pfizer/BioNTech. ЗМІ повідомляли, що Канада зарезервувала вакцини від коронавіруса стільки, що можна вакцинувати в 4 рази більше людей, ніж населення країни. Україна звернулася до представників Канади з проханням поділитися вакциною.

Фахівці Центру громадського здоров’я України разом з експертами ВООЗ та ЮНІСЕФ вже розробили План вакцинації від коронавіруса. В МОЗ розраховують отримати вакцину в першому кварталі 2021 року та почати проводити щеплення з лікарів і медперсонал у “коронавирусных” стаціонарах.

Як ми раньше повідомляли, за прогнозами вчених використання вакціни проти Covid-2019 призведе до зростяння інфляції та знженню безробіття. Також британські вчені розробили тест, що дозволяє оцінити шанси на виживання при виникненні коронавірусної хвороби. 

Нещодавно стало відомо, что в зв’язку з подальшим розповсюдженням коронавірусної хвороби, Туреччина зачиняє кордони для туристів, які намагаються в’їхати без довідки про негативний аналіз на Covid методом ПЛР-тестування. Також вчені попередили суспільство про небезпечні наслідки нового штаму коронавіруса. 

Total
0
Shares
Previous Article
Врачи борются с коронавирусом

Вчені попередили про небезпечні наслідки нового штаму коронавіруса

Next Article
курс гривні змінюється

Курс гривні в 2021 - яким він буде та від чого залежатиме

Related Posts
Total
0
Share