Вакцина проти COVID-19 допомогла компанії Moderna вперше отримати прибуток

Американська біотехнологічна компанія Moderna Inc в першому кварталі 2021 р. вперше в своїй історії вийшла на прибутковий рівень, повідомляє “Інтерфакс“.

Чистий прибуток компанії в січні-березні склав 1,2 млрд дол., або 2,84 дол. у розрахунку на акцію, у порівнянні з чистим збитком в 124 млн дол., або 0,35 дол. на акцію, за аналогічний період роком раніше.

Аналітики, опитані FactSet, в середньому прогнозували прибуток на рівні 2,39 дол. на акцію.

Виручка Moderna в минулому кварталі підскочила до 1,9 млрд дол. з 8 млн дол. роком раніше. Консенсус-прогноз аналітиків передбачав показник на рівні 2 млрд дол.

При цьому 1,7 млрд дол. від загальної виручки були отримані за рахунок продажу вакцини від коронавірусної інфекції COVID-19.

Минулого тижня компанія оголосила, що має намір у 2022 р. збільшити виробництво вакцини від коронавірусу до 3 млрд доз.

Компанія планує поставити в 2021 р. більше доз вакцини, ніж планувалося — від 800 млн до 1 млрд.

Акції Moderna в ході попередніх торгів у четвер дешевшають на 6,3%. З початку поточного року капіталізація компанії збільшилася на 55,9%, до 69,5 млрд дол.

Нагадаємо, американська фармацевтична компанія Pfizer Inc. збільшила як чистий прибуток, так і виручку в першому кварталі 2021 р. на 45%, а також поліпшила річні прогнози, очікуючи більш високих, ніж передбачалося раніше, доходів від продажу вакцини від COVID-19.

Варто зазначити, що фармацевтична компанія AstraZeneca Plc, розробник вакцини проти COVID-19, подвоїла чистий прибуток у першому кварталі, а також підтвердила прогноз на весь поточний рік. Чистий прибуток компанії в січні-березні склав 1,56 млрд дол. у порівнянні з 780 млн дол. за аналогічний період минулого року.

Total
0
Shares
Previous Article

Скорочення викидів на 40% відкине українську економіку на 30 років назад

Next Article

Індекс світових цін на продукти харчування виріс до максимума з 2014 р.

Related Posts
Total
0
Share