В Україні зростає чисельність промислових корів

Станом на 1 вересня в Україні налічується 1 млн 655,2 тис. корів, що на 5,9% менше, ніж у 2020 р. Із них 425,2 тис. корів утримувалися в промисловому секторі, а 1 млн 230 тис. голів — в господарствах населення. Але в річній динаміці, за підсумками восьми місяців, їх чисельність зростає, повідомляє Асоціація виробників молока.

Позитивна динаміка на промислових господарствах зберігається вже декілька місяців поспіль. І в річній динаміці, за підсумками восьми місяців 2021 р проти 2020 р їх чисельність навіть зросла на 500 голів, а це середня за розміром ферма.

Найбільший приріст відмічали в Херсонській (+14%; 6,5 тис.), Тернопільській (+7,9%; 13,6 тис.), Івано-Франківській (+7,5%; 4,3 тис.), Київській (+6,8%; 33,2 тис.) та Волинській (+5,1%; 18,7 тис. голів) областях.

Впродовж року низка господарств запускали нові та модернізовані молочні комплекси або їх частини, деякі мають бути добудовані до кінця року. Нові молочні ферми європейського зразка планують відкривати у 2022 р. Тому, якщо не виникне ніяких форс-мажорів, галузь буде і далі набирати обертів, зазначає асоціація.

“На жаль, такі позитивні зрушення поки не дають особливих змін в обсягах виробленого молока, оскільки в господарствах присадибного сектору спостерігається протилежна ситуація: за вісім місяців цього року чисельність корів тут скоротилася на 7,9% — до 1 млн 230 тис.”, — зауважує аналітик Асоціації виробників молока Яна Лінецька.

Так, у тій же Херсонській області, де триває нарощування промислового стада корів, у присадибному секторі було відзначено найбільше просідання поголів’я — мінус 16,2%, до 37,9 тис. голів. На понад 15% скоротили утримання корів господарства населення Запорізької області — 30,3 тис. корів.

Як вже повідомляло NotaВene, В Україні за підсумками восьми місяців було вироблено 6,035 млн т молока всіх видів, що на 6,2% менше відповідного періоду минулого року. Це обумовлено стрімким скороченням обсягів в господарствах населення і недостатнім забезпеченням з боку промислового сектора

Total
0
Shares
Previous Article

Українські банки збільшили прибутки на 40%

Next Article

Україна стала найбільшим постачальником картоплі в Білорусь

Related Posts
Читать дальше

Україна встановила квоту на залучення іноземних блокчейн-розробників

Блокчейн-фахівці включені в категорію висококваліфікованих працівників, потреба в яких для економіки України буде задовольнятися за рахунок імміграції. Про…
Total
0
Share