В Україні за маніпуляції на енергоринку наступає кримінальна відповідальність

З 1 липня Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) отримала право ініціювати застосування до учасників ринку електроенергії адміністративну та кримінальну відповідальність за маніпуляції на ринку, повідомляє ExPro Consulting.

Як заявила під час засідання комісії член НКРЕКП Ольга Бабій, “з 1 липня 2021 року відповідно до закону №738 для учасників ринку електроенергії та газу за маніпулювання наступає адміністративна та кримінальна відповідальність. Регулятор з липня отримує можливість застосовувати до учасників ринку не лише штрафи у розмірі до 1,7 млн гривень, а й адміністративні санкції, а також отримує право звертатися до правоохоронних органів щодо можливих кримінальних справ за системні зловживання.

Бабій також наголосила, що регулятор та Укренерго будуть проводити моніторинг операцій не лише трейдерів та постачальників, але й виробників, які у кінці 2020 р теж формували від’ємне сальдо.

“Зараз триває розслідування поведінки деяких учасників у грудні 2020 року, в результаті розслідування видно, що деякі виробники також потенційно зловживали від’ємним значенням, виходячи на ринок як кінцеві продавці, — розповідає Бабій. — Ми також слідкуємо за поведінкою певних виробників, окрім Енергоатому”.

Нагадаємо, що Національна комісія з питань регулювання енергетики і комунальних послуг оштрафувала АТ “ДТЕК Західенерго”, АТ “ДТЕК Дніпроенерго”, ТОВ “ДТЕК Східенерго” за недотримання норм щодо запасів вугілля на складах ТЕС. За рішенням НКРЕКП, компанії отримали максимальний штраф, по 1,7 млн грн кожна.

Як вже повідомляло NotaВene, НКРЕКП схвалила підвищення тарифу на передачу електроенергії для ПрАТ “НЕК “Укренерго” з 1 квітня з 293,93 до 316,08 грн/МВт-год або на 7,5%.

Total
0
Shares
Previous Article

НБУ вперше за два місяці вийшов на міжбанк

Next Article

Рада посилила штрафи за перезавантаження автотранспорту

Related Posts
Total
0
Share