В Україні стартувала програма з допомоги на започаткування власного бізнесу

З 1 січня 2022 р. безробітні малозабезпечені люди можуть отримувати фінансову допомогу від держави для старту власного бізнесу, повідомляє Міністерство соціальної політики.

Допомога надається в рамках нової бюджетної програми, на реалізацію якої у державному бюджеті на 2022 р. передбачено близько 100 млн грн.

Безвідсоткова фінансова допомога розміром до 15 мінімальних зарплат (на початок 2022 р. — 97 500 грн) зможе використовуватися тільки для оплати рахунків на придбання необхідного для заснування власної справи обладнання і матеріалів.

Сума, яка повертається державі, зменшується на розмір сплачених за три роки податків та єдиного соціального внеску. Крім того, якщо такий підприємець працевлаштує ще двох осіб за направленням центру зайнятості, повертати допомогу державі буде не потрібно.

Пілотний проєкт “Рука допомоги” впроваджується Міністерством соціальної політики за підтримки Світового банку. В якості пілоту “Рука допомоги” діє в Харківській, Полтавській та Львівській областях, а з 2018 р. — також в окремих об’єднаних територіальних громадах Житомирської, Донецької та Чернігівської областей.

З 2016 р. по 2019 р. близько 240 довготривалих безробітних наважились докорінно змінити власне життя і заснувати свій бізнес. Станом на сьогодні менше 10% з них припинили підприємницьку діяльність. Слід зазначити, що за статистикою близько половини підприємств малого бізнесу припиняють діяльність після першого року роботи.

Нагадаємо, що рівень безробіття в Україні серед громадян віком 15 років і старше та у віці 15–70 років у другому кварталі 2021 р. почав знижуватися — з понад 10% у першому кварталі до 9,3% або 1,6 млн осіб.

Як вже повідомляло NotaВene, пандемія COVID-19 призвела до того, що кількість безробітних у всьому світі до 2022 р. досягне 200 млн осіб, йдеться у звіті Міжнародної організації праці.

Варто зазначити, що закриття вугільних підприємств в Україні спричинить втрату 56 тис. робочих місць до 2030 р. Натомість у секторі відновлюваної енергетики може з’явитися 161 тис. робочих місць, зазначається в дослідженні “Економічні наслідки поступової відмови від використання вугілля в Україні до 2030 року”, проведеному аналітичним центром Aurora Energy Research за підтримки Фонду ім. Гайнріха Бьолля.

Total
0
Shares
Previous Article

Генерація електроенергії з ВДЕ в Україні зросла на 15%

Next Article

Ціни на промислову продукцію зросли на 62%

Related Posts
Total
0
Share