В Україні сортується лише 4% твердих побутових відходів

В Україні сортується лише 4% твердих побутових відходів, ця сфера потребує реформування. Про це заявив президент Володимир Зеленський на засіданні Конгресу місцевих та регіональних влад, повідомляє Укрінформ.

“Управління відходами. Хоча те, що на сьогодні відбувається, важко назвати словом “управління”. На тлі нелегальних звалищ і заповнених полігонів, ми сортуємо тільки близько 4% твердих побутових відходів. І я хотів би сьогодні разом з вами про це поговорити, почути про стан реалізації реформи у цій сфері. І хотілось би почути пояснення, чому у нас у державі зараз так, і відповіді, коли буде інакше і що для цього потрібно зробити”, — сказав Зеленський.

Своєю чергою заступник керівника офісу президента Юлія Свириденко наголосила, що Україна потопає у смітті. За її даними, лише за минулий рік в Україні утворено 462 млн тонн відходів.

“79,5% — це відходи видобувної промисловості, 6% — металургії, 1,6% — сільськогосподарські, і здається, що 2,5% твердих побутових відходів не є найбільшою нашою проблемою. Проте насправді, це найбільш складно керований вид відходів, і це відчувається щодня”, — підкреслила Свириденко.

Отже, щороку в Україні утворюється 10 млн твердих побутових відходів, водночас лише 79% населення охоплені послугами з їх вивезення, 93% яких вивозяться на сміттєзвалища.

Нагадаємо, що переважна більшість відходів, які утворюються в Україні, — промислові. Щороку їх утворюються сотні мільйонів тонн. До 550 тисяч тонн з них — небезпечні.

Як вже повідомляло NotaВene, Верховна Рада прийняла закон “Про обмеження обігу пластикових пакетів на території України”. Закон спрямований на зменшення обсягу використання в Україні пластикових пакетів, обмеження їх поширення для поліпшення стану навколишнього природного середовища та благоустрою територій.

Варто зазначити, що в 2020 р підприємства та приватні особи через неправильне поводження зі сміттям завдали довкіллю збитків на понад 100 млн грн. 

“За минулий рік Держекоінспекцією було виявлено 2144 безхазяйних сміттєзвалищ на території всієї України. З них лише близько 60% ліквідовано за приписами ДЕІ.
Найбільш засмічені області — Харківська (451 звалище) та Херсонська (220 сміттєзвалищ)”, — заявив голова Державної екологічної інспекції Андрій Мальований.

Total
0
Shares
Previous Article

Міненерго збільшило частку АЕС в енергосистемі України на 4%

Next Article

Прихований держборг Китаю оцінюється в 385 млрд дол.

Related Posts
Total
0
Share