Уряд визначився з ціною заводу Більшовик

АТ “Перший київський машинобудівний завод” (ПКМЗ, колишній завод “Більшовик”) буде виставлений на приватизаційний аукціон зі стартовою ціною 1,39 млрд грн, яку 1 вересня затвердив Кабінет міністрів, повідомляє голова Фонду державного майна Дмитро Сенниченко.

“Сьогодні Кабінет міністрів України ухвалив умови його приватизації. Як то кажуть, тепер справа за малим (не дуже) — знайти разом із представником Big-4, KPMG Україна, інвесторів для цього активу”, — пише Сенниченко на своїй сторінці у Facebook.

“Досвід попередніх конкурсів, які проводив ФДМУ, дозволяє впевнено прогнозувати, що на фінальному табло ми побачимо значно більшу цифру”, — зазначає він.

Як повідомлялося, відповідно до приватизаційних умов, затверджених Кабінетом міністрів, новий власник підприємства повинен виконати низку соціальних і економічних умов, зокрема погашення заборгованостей із заробітної плати та ЄСВ, виконання чинного колективного договору і недопущення звільнення протягом певного терміну.

Крім цього, покупець повинен інвестувати в модернізацію підприємства не менше 57 млн грн протягом трьох років, зберегти частину виробництва, що має потенціал, на майданчику в Києві або Жашкові, або інших виробничих потужностей в Україні.

Умовами конкурсу передбачено також погашення заборгованостей АТ “ПКМЗ” перед трудовим колективом, бюджетом та іншими кредиторами (зараз борги нараховують понад 500 млн грн.)

Крім того, спільно з державним концерном “Укроборонпром” схвалено рішення про передачу обладнання для виготовлення продукції спецпризначення на баланс оборонним підприємствам.

“КПМГ Україна” у жовтні 2020 р став переможцем проведеного ФДМ конкурсу з відбору радника з приватизації ПКМЗ, в якому брало участь ще дві компанії. Аукціонна комісія з приватизації ПКМЗ за пропозицією радника направила уряду пропозицію встановити стартову ціну 1 млрд 398,017 млн грн.

Наразі завод у декількох цехах, зокрема, виробляє великогабаритне обладнання, машини та виробничі лінії для гумопереробної, вугільної, хімічної, сільськогосподарської галузей.

У 2020 р ПКМЗ збільшив виручку на 3,6% — до 84,21 млн грн, проте наростив чистий збиток на 2,8% — до 22,45 млн грн. Станом на 1 липня 2020 р на заводі працювало 315 осіб.

Відповідно до представленого ФДМ в червні оновленого графіка, конкурс з продажу ПКМЗ заплановано на жовтень цього року.

Нагадаємо, що Фонд державного майна призначив повторний аукціон з продажу АТ “Об’єднана гірничо-хімічна компанія” (ОГХК) на 29 жовтня. Аукціон з продажу ОГХК, призначений на 31 серпня, не відбувся через недостатню кількість учасників. До участі в конкурсі допустили лише одного учасника. Загалом ФДМ отримав три заявки на участь у торгах. Двоє потенційних учасників подали неповний пакет документів.

Як вже повідомляло NotaВene, 24 грудня 2020 р Кабінет міністрів затвердив законопроєкт про скасування заборони на продаж активів великої приватизації під час карантину. Зокрема, на приватизацію Кабінет міністрів пропонує виставити п’ять ТЕЦ, три обленерго, завод “Більшовик”, Одеський припортовий завод, Об’єднану гірничо-хімічну компанію і “Президент-Готель”.

Варто зазначити, що президент Володимир Зеленський підписав указ про введення в дію рішення Ради національної безпеки та оборони (РНБО) щодо нейтралізації загроз на ринку електроенергії. Кабінет міністрів спільно з Фондом державного майна повинні виключити з переліку об’єктів великої приватизації та переліку об’єктів малої приватизації пакети акцій обласних енергопостачальних компаній, які належать державі. Їх передадуть в управління Міністерства енергетики.

Total
0
Shares
Previous Article

План по доходам бюджету перевиконано на 6,3%

Next Article

Глобальні продажі пристроїв, що носяться, злетіли на третину

Related Posts
Total
0
Share