Уряд відкрив доступ до фінансового стану всіх українських компаній

Кабінет міністрів опублікував постанову №407 від 3 березня 2021 р., якою внесені зміни у “Положення про набори даних, які підлягають оприлюдненню у формі відкритих даних”, затверджене урядовими постановами №835 від 21 жовтня 2015 р. і №867 від 30 листопада 2016 р.

Як зауважує Міністерство цифрової трансформації, “українцям буде доступно понад 1000 наборів відкритих даних”, причому “кожен громадянин зможе ознайомитися з реальним фінансовим станом усіх компаній та розмірами сплат податків у бюджет України”.

Згідно з урядовою постановою, Державна служба статистики буде публікувати в тому числі фінансову звітність компаній, що складається та подається відповідно до закону “Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні”.

Крім цього, Державна податкова служба буде публікувати фінансову звітність (звіт про фінансовий стан (баланс) та звіт про прибутки та збитки та інший сукупний дохід (звіт про фінансові результати), подані як додаток до звітної (звітної нової) податкової звітності за річний податковий (звітний) період відповідно до пункту 46.2 статті 46 Податкового кодексу.

“Серед нових наборів даних, які стали обов’язкові до публікації: фінансова звітність компаній, відомості Державного земельного кадастру, база даних щодо обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників транспортних засобів. А найпопулярніший на Єдиному державному веб-порталі набір даних — відомості про транспортні засоби та їх власників — буде доповнений полем з VIN-номерами. Користувачі чекали цього ще з 2019 р.”, — додає Мінцифри.

Нагадаємо, Міністерство цифрової трансформації і компанія INTELMAX Management Consulting з Об’єднаних Арабських Еміратів підписали меморандум про співпрацю. Документ передбачає відкриття представництва компанії в Україні і впровадження блокчейн-технологій в державні процеси і послуги.

Як вже повідомляло Nota Вene, блокчейн-фахівці включені в категорію висококваліфікованих працівників, потреба в яких для економіки України буде задовольнятися за рахунок імміграції. У 2021 р. Україна видасть 50 квот.

Total
0
Shares
Previous Article

Європарламент схвалив торговельну угоду ЄС з Великою Британією

Next Article

Байден пропонує план підтримки соціального сектору на 1,8 трлн дол.

Related Posts
Total
0
Share