Уряд ухвалив постанову про утворення Бюро економічної безпеки

Кабінет міністрів ухвалив постанову про утворення Бюро економічної безпеки, на яке покладаються завдання із протидії правопорушенням, що посягають на функціонування економіки держави, повідомляє агентство “Укрінформ“.

Згідно з пояснювальною запискою, документ передбачає створення Бюро економічної безпеки (БЕБ) як центрального органу виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом міністрів.

На бюро покладаються завдання щодо протидії правопорушенням, що посягають на функціонування економіки держави.

Зазначається, що уряд внесе на розгляд Верховної Ради пропозиції про внесення змін до державного бюджету на поточний рік щодо передбачення видатків, необхідних для утворення та діяльності БЕБ, зокрема, видатків для забезпечення бюро та його територіальних управлінь адміністративними будинками, транспортними засобами, засобами зв’язку і матеріально-технічного забезпечення, спеціальною технікою оперативно-технічних підрозділів, іншим майном. Відповідний законопроєкт має розробити Міністерство фінансів.

На Мінфін спільно з зацікавленими органами також покладається проведення аудиту матеріально-технічних ресурсів, озброєння та спеціальних засобів Державної фіскальної служби та їх подальша передача БЕБ.

Нагадаємо, 28 січня Верховна Рада схвалила у другому читанні законопроєкт, згідно з яким економічними злочинами займатиметься Бюро економічної безпеки, а податкова міліція буде ліквідована.

Бюро матиме статус правоохоронного органу. Директор БЕБ призначається за підсумками конкурсу та звільняється з посади президентом і є підзвітним Верховній Раді та президенту України.

Законом передбачено перехідний період, щоб уникнути колапсу в системі: кримінальні провадження буде передано офісу генпрокурора, а потім до БЕБ, яке розпочне свою діяльність, коли в його штаті буде 30% працівників.

Окрім ліквідації податкової міліції пропонується також ліквідація підрозділів контррозвідувального захисту інтересів держави у сфері економічної безпеки Служби безпеки України.

Total
0
Shares
Previous Article

Daimler і Volvo переведуть вантажівки на водневе паливо

Next Article

Українське автовиробництво зросло за рік у 16 разів

Related Posts
Total
0
Share