Уряд створює вертикально інтегровану компанію з перспективних шахт і Центренерго

Вертикально інтегрована компанія з ПАТ “Центренерго” та перспективними державними шахтами буде створена на основі НАК “Енергетична компанія України”. Ця процедура дозволить провести приватизацію єдиного комплексу з генеруючими та видобувними підприємствами. Відповідне рішення про ліквідацію Енергетичної компанії України для подальшого створення вертикально інтегрованого субʼєкта було прийняте на засіданні Кабінету міністрів, повідомляє Укрінформ.

“Маємо сьогодні важливе рішення щодо початку створення вертикально інтегрованої компанії на базі Центренерго. Мова йде про те, щоб генеруючу компанію та державні шахти обʼєднати в єдину структуру, це дозволить забезпечити безперебійні поставки вугілля, а державні шахти отримають чіткий канал збуту та можливості для модернізації. Це рішення стосується відновлення роботи Енергетичної компанії України, і саме на базі цього підприємства буде проведено обʼєднання”, — заявив прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

Як зазначається в пояснювальній записці до проєкту постанови Кабінету міністрів, в подальшому Енергетичній компанії України передбачається передача державного пакету акцій Центренерго, а потім 100% акцій компанії стануть обʼєктом великої приватизації.

“Від приватизації ми не відмовляємося і вбачаємо, що створення компанії, де є і вугільний видобуток вугілля і генерація тільки підвищить інтерес під час відкритого аукціону”, — стверджує Шмигаль.

ПАТ “Центренерго” — єдиний великий виробник електроенергії, контрольний пакет акцій якого належить державі. До його складу входять три теплові електростанції: Зміївська, Трипільська та Вуглегірська, що генерують близько 8% електроенергії в Україні.

Нагадаємо, що 29 липня Кабінет міністрів передав НЕК “Укренерго” та ПАТ “Магістральні газопроводи України” з під управління Міністерства фінансів під управління Міністерства енергетики, також передано під управління майновий комплекс державного підприємства “Оператор ринку”.

Як вже повідомляло NotaВene, ПАТ “Центренерго” за результатами діяльності в І півріччі 2021р отримало 591,1 млн грн чистого збитку, що на 19,8% більше за аналогічний показник минулого року.

Total
0
Shares
Previous Article

Судова реформа: чи надовго суди без суддів

Next Article

Експорт зерна перевищив минулорічний обсяг на 3,3 млн т

Related Posts
Total
0
Share