Уряд створив Державне агентство з меліорації та рибного господарства

В Україні офіційно створено Державне агентство з меліорації та рибного господарства. Відповідне рішення вже опубліковано на урядовому порталі, повідомляє міністр аграрної політики та продовольства Роман Лещенко.

“Історичні етапи трансформації аграрної галузі в Україні тривають. Я щасливий повідомити, що на 30-му році незалежності меліоративні системи в країні відроджується — рішенням уряду створено Державне агентство з меліорації.  А лідерство у формуванні політики з питань зрошення та дренажу бере на себе Міністерство аграрної політики та продовольства. Я вбачаю у відновленні зрошення та дренажу ключовий інструмент розвитку аграрного сектору економіки та нарощування експортного потенціалу України, мінімізації впливу клімату на процеси соціально-економічного розвитку регіонів”, — заявив міністр.

Серед основних завдань щодо відновлення галузі відповідно до Стратегії зрошення та дренажу до 2030 р, Лещенко назвав, зокрема, збереження та відтворення родючості ґрунтів, відновлення та збільшення площ зрошуваних земель та дренажних систем. А ще — стимулювання механізму державно-приватного партнерства, створення передумов для підвищення конкурентоспроможності національного сільськогосподарського виробництва на світовому ринку. А також поліпшення якості надання послуг і прозорості формування тарифів, модернізація та відновлення  меліоративних  систем (міжгосподарських та внутрішньогосподарських мереж).

“Наша ціль — поруч із земельною реформою синхронізувати реалізацію іригаційної реформи з презентацією відповідної дорожньої карти та всього пакету відповідних законодавчих актів, зокрема законопроєкт про об’єднання водокористувачів вже готовий до першого читання”, — додає Лещенко.

“Ми будемо відбудовувати і розширювати меліоративні системи із залученням приватного і державного капіталу. Це проєкти, де кошти вкладаються не просто в інфраструктуру. Вони матимуть швидкий і відчутний ефект, оскільки одразу формують додану вартість, збільшують врожай, кількість робочих місць і повертають деградовані землі в сільськогосподарське користування”, — стверджує Роман Лещенко.

Нагадаємо, що відновлене Міністерство аграрної політики і продовольства отримало в управління Державну службу з питань геодезії, картографії та кадастру (Держгеокадастр) і Державне агентство рибного господарства (Держрибагентство).

Як вже повідомляло Nota Вene, при відтворенні Міністерства аграрної політики і продовольства каменем спотикання став розподіл держагентств, що регулюють використання природних ресурсів в економічній діяльності.

Варто зазначити, що експерти “Аграрного союзу України” прогнозують, що в нашій країні запровадження ринку сільскогосподарської землі нагадуватиме ситуацію в Румунії. Там перші два-три роки спостерігався ажіотаж, а потім попит трохи спав і все стало на своє місце. В “Аграрному союзі України” вважають, що близько 90% власників паїв не поспішатимуть продавати свої ділянки. Чекатимуть з покупкою агрохолдинги, щоб за рахунок зменшення попиту збити ринкову ціну.

На думку експертів, законопроєкт № 2194 створює значний ризик знищення залишків дикої природи України. У рамках земельної реформи органи місцевого самоврядування отримують не тільки орні землі, але і луки, степи та ліси, розташовані на сільськогосподарських територіях. Але проєкт закону не впроваджує обмеження, необхідні для охорони таких природних екосистем.

Total
0
Shares
Previous Article

Marks & Spencer закриває магазини одягу після збиткового року

Next Article

Кабмін вперше схвалив Бюджетну декларацію

Related Posts
Total
0
Share