Уряд схвалив законопроєкт про охорону географічних зазначень для агропродукції

Кабінет міністрів 2 червня схвалив законопроєкт, який посилить охорону географічних зазначень для сільськогосподарської продукції та харчових продуктів, в тому числі на території Європейського Союзу, повідомляє Міністерство економіки.

Реалізація проєкту закону дозволить:

— включати національні українські продукти з географічними зазначеннями до відповідного реєстру Європейського Союзу для їх охорони на території країн-членів ЄС;

— врегулювати особливості підготовки до реєстрації, використання та захисту географічних зазначень для сільськогосподарської продукції і харчових продуктів, визначити засади охорони традиційних гарантованих особливостей сільськогосподарської продукції і харчових продуктів;

— досягти відповідності законодавства України із законодавством ЄС у зазначеній сфері відповідно до Угоди про асоціацію Україна — ЄС.

“Сьогоднішнє рішення — це ще один крок до захисту нашої спадщини та визнання Європою нашої унікальної продукції. Також прийняття сьогоднішнього законопроєкту відкриє нові торговельні можливості, сприятиме збереженню місцевих традицій, розвитку туризму та стимулюванню суміжних сфер, таких як гастрономічний туризм та ресторанно-готельний бізнес”, — зазначає Мінекономіки.

Україна має багато унікальних продуктів із історичним географічним походженням. Наразі Євросоюз вже визнав такі українські продукти з географічним зазначенням як “мелітопольська черешня”, “гуцульська овеча бриндзя” і “гуцульська коров’яча бриндза”, нагадує міністерство.

Наразі проходить підготовча робота для реєстрації нових географічних зазначень України, зокрема, “Вина ШАБАГ” (Одеська область), “М’ЯСО БАРАНИНИ “ФРУМУШИКА” (Одеська область), “Вина АША-АБАГ” (Одеська область), “Херсонський кавун” (Херсонська область), “Мед Закарпаття” (Закарпатська область) та інших.

Нагадаємо, на початку року Кабінет міністрів завершив реформу системи правової охорони інтелектуальної власності, створивши Національний орган інтелектуальної власності, виконання функцій якого покладено на державне підприємство “Український інститут інтелектуальної власності” (Укрпатент).

Total
0
Shares
Previous Article

Кількість безробітних у світі до кінця року перевищить 200 млн осіб

Next Article

Рада вводить ПДВ на онлайн-послуги компаній-нерезидентів

Related Posts
Читать дальше

Нафтопродуктопровід Самара—Західний напрямок тимчасово зберігатиме Укртранснафта

НАК “Нафтогаз України” схвалила передачу арештованого майна ТОВ “ПрикарпатЗахідтранс” на тимчасове відповідальне зберігання державній компанії АТ “Укртранснафта”. Про…
Total
0
Share