Уряд припиняє регулювати ціни на газ для теплокомуненерго

Дія моделі покладання спеціальних обов’язків з обмеженням ціни (ПСО) щодо продажу природного газу підприємствам теплопостачання припиняються 20 травня. Про це під час засідання уряду заявив прем’єр-міністр Денис Шмигаль, повідомляє агентство “Укрінформ“.

“Із завтрашнього дня уряд більше не регулює ціни на газ для теплокомуненерго і не зобов’язує “Нафтогаз” продавати блакитне паливо для них по фіксованій ціні. Це ще один надзвичайно важливий крок до створення повноцінного ринку газу”, — сказав Шмигаль.

За його словами, скасування ПСО для тепловиків дозволить місцевій владі взяти на себе відповідальність за тарифи на тепло та гарячу воду.

“Згідно з роз’ясненнями НКРЕКП, зміна постачальника можлива навіть за умови наявності заборгованості за газ”, — нагадав прем’єр.

Шмигаль звернувся до міністра розвитку громад і територій Олексія Чернишова, міністра енергетики Германа Галущенка та голови правління НАК “Нафтогаз України” Юрія Вітренка щодо необхідності виконати положення меморандуму з мерами міст у термін три тижні.

Нагадаємо, 30 квітня Кабінет міністрів продовжив термін дії спеціальних обов’язків (ПСО) щодо продажу природного газу підприємствам теплопостачання до 20 травня. Мінрегіон тоді заявив, що підприємства теплопостачання не зможуть змінити постачальника газу після скасування спецобов’язків без врегулювання заборгованості перед НАК “Нафтогаз України”.

Міжгалузева асоціація з розвитку систем теплопостачання “Укртеплокомуненерго” заявляє про необхідність швидкої реструктризації боргів підприємств теплоенергетики, що виникли через економічно необґрунтовані тарифи.

9 лютого 2021 р. Кабінет міністрів, “Нафтогаз” та мери міст підписали Меморандум про взаєморозуміння щодо врегулювання проблемних питань у сфері централізованого постачання теплової енергії та постачання гарячої води. Зокрема, за положеннями меморандуму, до 30 вересня 2021 р. “Нафтогаз” надає виробникам тепла відстрочку платежу на різницю між ринковою та граничною ціною газу, фактично закладеною в тариф.

Меморандум також передбачає, що теплопостачальні підприємства гарантовано отримуватимуть газ для виробництва тепла та постачання його у домівки громадян упродовж усього опалювального періоду 2020-2021 рр. Для цих підприємств передбачені відстрочка оплати за природний газ та компенсація різниці між ринковою ціною природного газу та ціною, врахованою в тарифах за тепло.

Як вже повідомляло NotaВene, у минулому році населення України використало 8,2 млрд м3 газу, що на 14% менше, ніж у 2019 р., коли було спожито 9,5 млрд м3 газу.

Total
0
Shares
Previous Article

Євросоюз дозволяє в'їзд вакцинованим туристам

Next Article

Через три роки всі моделі Lamborghini стануть гібридними

Related Posts
Total
0
Share