Уряд передав Укренерго, Оператора ринку і Магістральні газопроводи під управління Міненерго

Кабінет міністрів передав НЕК “Укренерго” та ПАТ “Магістральні газопроводи України” з під управління Міністерства фінансів під управління Міністерства енергетики, також передано під управління майновий комплекс державного підприємства “Оператор ринку”, повідомляє ExPro Consulting.

Відповідне рішення Кабінет міністрів прийняв 29 липня.

“Оскільки міністерство формує політику у сфері енергетики, передача цих повноважень сприятиме підвищенню ефективності роботи об’єднаної енергетичної системи, інтеграції українського в європейський енергетичний ринок”, — стверджує Міненерго.

Міністерство зазначає, що остаточна передача корпоративних прав, що належать державі у статутних капіталах Укренерго, Магістральні газопроводи, а також повноважень з управління єдиним майновим комплексом Оператора ринку, відбудеться відповідно до дорожньої карти, наданої Енергетичним співтовариством.

Національна енергетична компанія “Укренерго” — приватне акціонерне товариство зі 100% акцій у власності держави. Укренерго — оператор системи передачі України з функціями оперативно-технологічного управління Об’єднаною енергосистемою (ОЕС), передачі електроенергії магістральними електромережами від генерації до розподільчих мереж, а також адміністратора комерційного обліку та адміністратора розрахунків на ринку електричної енергії України.

Державне підприємство “Оператор ринку” утворене 18 червня 2019 р у відповідності до закону “Про ринок електричної енергії”.

Підприємство відповідає за організацію купівлі-продажу електричної енергії на ринку на добу наперед та внутрішньодобовому ринку, допомагає забезпечити баланс між попитом та пропозицією на ринку електричної енергії.

АТ “Магістральні газопроводи України” (МГУ) створено наприкінці 2016 р на виконання зобов’язань України в рамках Третього енергопакету, який передбачає відокремлення діяльності з транспортування природного газу від його постачання та видобутку.

МГУ є єдиним власником 100% частки у статутному капіталі ТОВ “Оператор ГТС України”, яке веде діяльність із транспортування природного газу.

Нагадаємо, що в січні Кабінет міністрів перебрав управління над державним підприємством “НАЕК” Енергоатом“, ПрАТ “Укргідроенерго”, ПрАТ “Нижньодністровська ГЕС “і трьома теплоелектроцентралями.

“За дорученням президента України управління над Енергоатомом, Укргідроенерго, Нижньодністровською ГЕС та трьома теплоелектроцентралями переходять безпосередньо до Кабінету міністрів. Відповідне рішення уряд сьогодні підтримав на засіданні. Воно стосується виконання Третього енергопакета ЄС у частині розмежування операторів системи передачі, виробників та постачальників електричної енергії”, — заявив прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

Total
0
Shares
Previous Article

Ощадбанк готує грунт для залучення ЄБРР у якості інвестора

Next Article

Виробництво металоконструкцій зросло на 14%

Related Posts
Total
0
Share