Уряд отримав дозвіл спрямовувати бюджетні кошти на армію

Верховна Рада дозволила Кабінету міністрів протягом трьох місяців розпоряджатися державним бюджетом без погодження з нею. Видатки на оборону стають абсолютним пріоритетом, повідомляє Укрінформ.

Верховна Рада прийняла в цілому закон про внесення змін до розділу VI “Прикінцеві та перехідні положення” Бюджетного кодексу, який передбачає здійснення необхідних видатків на національну безпеку і оборону.

Закон передбачає, що єдиним казначейським рахунком на період військової загрози розпоряджається Кабінет міністрів з абсолютним пріоритетом і без обмежень для видатків на оборону.

Депутати прописали в Бюджетному кодексі нову статтю, згідно з якою низка його положень не буде застосовуватися у зв`язку з посиленням збройної агресії Російської Федерації проти України, визнанням нею самопроголошених утворень на окупованих територіях Донецької та Луганської областей та з метою забезпечення здійснення видатків на національну безпеку та оборону.

Серед них — стаття 23 про обов`язкове погодження з парламентським комітетом з питань бюджету рішень про перерозподіл видатків бюджету та надання кредитів з бюджету.

Закон передбачає призупиннення дії статті 55 Бюджетного кодексу про захищені статті видатків: оплата праці бюджетників, обслуговування державного боргу, соціальне забезпечення, поточні трансферти місцевим бюджетам тощо. Законопроєкт №7100 підтримали 347 народних депутатів усіх фракцій.

Нагадаємо, що Рада національної безпеки та оборони ухвалила рішення запровадити надзвичайний стан на всій території України крім Донецької та Луганської областей.

Total
0
Shares
Previous Article

Банківський сектор у січні збільшив прибуток вдвічі

Next Article

Ціна газу в Європі перевищила 1000 дол. за тисячу кубометрів

Related Posts
Total
0
Share