Уряд екстрено звільнив директора Гарантованого покупця

Кабінет міністрів на позачерговому засіданні 13 листопада звільнив Костянтина Петриковця з посади директора державного підприємства “Гарантований покупець”, повідомляє Міністерство енергетики.

“Причиною звільнення є непрофесіоналізм та можливе завдання збитків підприємству внаслідок продажу значного обсягу електроенергії з боку Гарантованого покупця за завідомо заниженими цінами на користь окремих фінансово-промислових груп. Ця транзакція могла завдати збитків державі в розмірі понад 500 млн грн і призвела до зменшення відсотку розрахунків з інвесторами у зелену енергетику. Це, у свою чергу, призвело до позовів виробників з альтернативних джерел до Гарпоку на суму близько 1.5 млрд. грн та було предметом розгляду профільного комітету Верховної Ради з відповідним зверненням щодо зміни керівника”, — йдеться в повідомленні міністерства.

В свою чергу, Петриковець заявив: “Кабінет Міністрів України зібрався на позачергове засідання у суботу, 13 листопада, щоб звільнити мене з посади директора державного підприємства “Гарантований покупець”. Це виключно політичне рішення. Я буду оскаржувати його в законному порядку та відстоювати свою ділову репутацію, професійну честь і гідність. Причиною звільнення стало те, що я відмовився виконувати незаконні вказівки представників уряду щодо розрахунків виробниками електроенергії з відновлюваних джерел”.

Нагадаємо, що Господарський суд міста Києва задовольнив позов НАЕК “Енергоатом” проти ДП “Гарантований покупець” щодо стягнення 4,1 млрд грн заборгованості за поставлену електроенергію на початку 2020 р. У рішенні зазначається, що позовні вимоги обґрунтовані порушенням ГарПоком зобов’язань за двома лютневими договорами у 2020 р в частині оплати отриманої електричної енергії.

Суд встановив, що “ДП “Гарантований покупець” за продану електричну енергію належним чином з позивачем не розраховувалося”, внаслідок чого виникла заборгованість у 3,7 млрд грн. З урахуванням розміру нарахованої пені у 79 млн грн, 270 млн грн штрафу, 27 млн грн з 3% річних та інфляційних витрат, загальна сума до стягнення на користь Енергоатома становить 4,14 млрд грн.

Як вже повідомляло NotaВene, з 1 липня Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг отримала право ініціювати застосування до учасників ринку електроенергії адміністративну та кримінальну відповідальність за маніпуляції на ринку.

Total
0
Shares
Previous Article

Литературные премии-2021: африканский триумф

Next Article

Завод Електронмаш продали на аукціоні за 970 млн грн

Related Posts
Total
0
Share