Unilever продає чайний бізнес за 4,5 млрд євро

Unilever Plc, один із світових лідерів у виробництві продуктів харчування та товарів для дому, повідомив, що продасть чайний бізнес ekaterra, зокрема бренд Lipton, фонду CVC Capital за 4,5 млрд євро, повідомляє Інтерфакс.

У портфель ekaterra входять 34 чайні бренди, в 2020 р виручка підрозділу склала близько 2 млрд євро. Угода відповідає стратегії Unilever — фокусуватися на категоріях продукції, що найбільш швидко ростуть, зазначає компанія.

Unilever не зуміла повернути до зростання чайний бізнес, результати якого погіршувалися останніми роками на тлі зміни споживчих переваг. У січні 2020 р компанія оголосила, що розглядає можливість його продажу.

Основну частину портфелю підрозділу становлять бренди чорного чаю, споживання якого у США, Європі та інших розвинених країнах скорочується на користь інших видів чаю, кави та бутильованої води. Unilever розширила свій портфель за рахунок трав’яного чаю Pukka, а також придбала бренд Tazo у Starbucks. Крім того, в портфель підрозділу увійшов австралійський чайний бренд T2, що випускає ароматизований чай з незвичайними смаками.

Загалом підрозділ ekaterra має 11 виробничих підприємств у всьому світі, а також володіє чайними плантаціями у трьох країнах. Unilever працює більш ніж у 100 країнах, компанія випускає продукцію під марками Knorr, Hellmann’s, Lipton, Dove, Omo, Cif, Domestos та інші.

Нагадаємо, що індійський чай зріс у ціні через спалах коронавірусу. Випадки масового зараження COVID-19 виявили як мінімум на 90 плантаціях в штаті Ассам — на нього припадає велика частина чайного виробництва в країні.

Total
0
Shares
Previous Article

План доходів бюджету за 9 місяців перевиконали на 29 млрд грн

Next Article

Зростання цін на чіпи дозволило Тайваню досягти рекордного обсягу експорту

Related Posts
Total
0
Share