Укрзалізниця збільшила перевезення руди в напрямку ЄС на третину

АТ “Укрзалізниця” за підсумками січня-жовтня поточного року наростила перевезення залізної руди в напрямку Європейського Союзу на 29% в порівнянні з аналогічним періодом минулого року — до 16 млн т, повідомляє URM

Про це заявив заступник міністра економіки, торговий представник України Тарас Качка, під час засідання комітету асоціації “Україна — ЄС в торговому складі”.

Загалом за 10 місяців залізницею до Євросоюзу перевезли 18,2 млн т вантажів. Перевезення зернових знизилися на 24,7% — до 6,1 млн т.

“ЄС залишається головним торговельним партнером України із загальною часткою в загальноторговельному обороті в обсязі 39,8%. За три квартали експорт товарів і послуг до Євросоюзу зріс на 47,9%, а імпорт піднявся на 26,8%”, — зазначає Качка.

Нагадаємо, що в січні-жовтні 2021 р Укрзалізниця скоротила перевезення залізної та марганцевої руди на 3,3% в порівнянні з аналогічним періодом 2020 р — до 64,5 млн т. На експорт було відправлено 37,1 млн т, що на 3,3% менше, ніж в аналогічному періоді минулого року.

Як вже повідомляло NotaВene, українські гірничо-металургійні компанії в серпні поточного року експортували 3,68 млн т залізної руди, що відповідає показника серпня минулого року. У грошовому виразі експорт ЗРС за місяць виріс у 2,2 раза — до 778 млн доларів США.

За підсумками січня-серпня 2021 р Україна експортувала 29,8 млн т ЗРС. Це на 3,1% менше, ніж за січень-серпень 2020 р. За вісім місяців видобувні компанії країни наростили виручку від експорту залізної руди в 2,3 рази в порівнянні з відповідним періодом минулого року — до 5,5 млрд дол.

Головним споживачем української ЗРС залишається Китай. Його частка в структурі вітчизняного експорту за вісім місяців становила 45,04%. На другому місці Чехія (9,4%), на третьому — Австрія (7,7%).

Total
0
Shares
Previous Article

Випуск автомобілів у Британії впав до мінімуму за 65 років

Next Article

Тайвань готовий відкрити виробництво чіпів у країнах Східної Європи

Related Posts
Total
0
Share