Укрзалізниця приступила до продажу непрофільних активів

АТ “Укрзалізниця” розпочинає продаж непрофільних активів, заявив виконувач обов’язків голови правління компанії Іван Юрик. За його словами, перші 22 об’єкти 12 липня виставлені на аукціони в електронній системі “Prozorro.Продажі”, повідомляє Радіо Свобода.

Укрзалізниця виставляє на продаж 11 будівель та 11 нежитлових приміщень, що розташовані в містах Київ, Львів, Дніпро, Кривий Ріг, Синельникове, Сміла та Чоп.

“Загальна стартова ціна об’єктів становить близько 42 млн грн, але ми впевнені, що вона суттєво зросте за рахунок конкуренції в ході торгів. Усі об’єкти, запропоновані до продажу, знаходяться в привабливих для ведення бізнесу місцях, потенційні покупці зможуть особисто їх переглянути”, — каже Юрик.

Він зазначає, що завдяки реалізації непрофільних об’єктів, які роками не використовуються, буде покращено благоустрій території за рахунок відновлення новими власниками, а Укрзалізниця не витрачатиме коштів на їх утримання.

Варто зазначити, що УЗ щорічно витрачає 20 млрд грн на утримання надлишкової і малодіяльної інфраструктури. З них 1 млрд — на малодіяльні станції і 8 млрд — на малодіяльні ділянки шляхів. Ще 11 млрд грн на рік державна компанія витрачає на утримання непрофільні активи: катер на підводних крилах, готелі, будинки відпочинку, стадіони, вертоліт Bell-430.

Як вже повідомляло NotaВene, АТ “Укрзалізниця” за I квартал 2021 р відзвітувало про чисті збитки на суму 1,7 млрд грн. 

Збитковість УЗ пояснюється кількома факторами. Перший — зменшення обсягів перевезень внаслідок пандемії COVID-19 — фактичний пасажирообіг виявився на 5,5% менший за плановий, а вантажні перевезення зменшилися на 4,4%.

Другий — перевищення темпів росту собівартості над темпами росту чистого доходу на 11,9%, зростання собівартості пояснюється зростанням виробничого персоналу, збільшенням земельного податку, збільшенням вартості енергоносіїв.

Нагадаємо, що міністр інфраструктури Владислав Криклій заявив, що пасажирські залізничні вокзали Києва та Вінниці можуть стати першими концесійними проєктами.  

Total
0
Shares
Previous Article

Заборгованість населення за комунальні послуги становить 70 млрд грн

Next Article

Індійський онлайн-рітейлер Flipkart увійшов до числа найдорожчих технологічних компаній світу

Related Posts
Total
0
Share