Укрзалізниця показала найбільший збиток серед усіх держкомпаній

14 найбільших державних компаній України, обраних урядом для реформування корпоративного управління, відзвітували про загальний дохід на суму близько 13 млрд грн за перше півріччя 2021 року, повідомляє URM.

8 з 14 підприємств відзвітували про прибуток на загальну суму 14,8 млрд грн. Найбільші прибутки отримали: Укргідроенерго — 6,2 млрд грн; Оператор газотранспортної системи України — 5,6 млрд грн; Енергоатом — 1,1 млрд грн і Адміністрація морських портів — 944 млн грн.

Сумарний збиток шести інших підприємств становить 1,9 млрд гривень. Серед збиткових підприємств знову опинилися: Укрзалізниця — 1,4 млрд грн, Украерорух — 260 млн і Держпродзернокорпорація — 87 млн ​​грн. Укравтодор і Міжнародний аеропорт “Бориспіль” отримали по 73 млн грн збитків, а Укрпошта — 9,7 млн ​​грн.

Більшість компаній власні збитки пояснюють впливом обмежень через COVID-19.

Варто зазначити, що до цього переліку не включено фінансовий результат НАК “Нафтогаз України”, який очолив список прибуткових компаній за результатами першого кварталу, оскільки компанія не представила звіт про фінансові результати в Мінекономіки.

Нагадаємо, що “збиткову діяльність Укрзалізниці спричинено зменшенням обсягів перевезень та перевищенням темпів зростання собівартості над темпами росту чистого доходу”, — констатують представники державної компанії.

Зокрема, йдеться про невиконання 6% планових вантажних перевезень та 11,3% пасажирських перевезень. Серед негативних факторів в “Укрзалізниці” також виділяють:

— зменшення транзитних перевезень залізної та марганцевої руди через Україну;

— зменшення експорту зерна на фоні зменшення цьогорічного врожаю та зменшення попиту на українську зернову продукцію на початку року, враховуючи активізацію пропозиції з РФ.

Як вже повідомляло NotaВene, АТ “Укрзалізниця” в квітні і травні 2021 р вийшло на позитивний фінансовий результат; зокрема, в квітні державна компанія отримала 35 млн грн прибутку, в травні — майже 39 млн грн.

Total
0
Shares
Previous Article

Чистий прибуток Tesla вдруге в історії перевищив 1 млрд дол.

Next Article

Україна може почати експорт зеленого водню в ЄС до 2024 р

Related Posts
Total
0
Share