Укрзалізниця отримала в першому півріччі 1,4 млрд гривень збитків

За перше півріччя 2021 р АТ “Укрзалізниця” отримала 1,4 мільярда гривень сукупних чистих збитків, з посиланням на звіт про виконання показників фінансового плану підприємства повідомляє Марлін.

Станом на липень 2021 р підприємство має 39,1 млрд грн кредитів перед банками.

“Збиткову діяльність “Укрзалізниці” спричинено зменшенням обсягів перевезень та перевищенням темпів зростання собівартості над темпами росту чистого доходу”, — констатують представники державної компанії.

Зокрема, йдеться про невиконання 6% планових вантажних перевезень та 11,3% пасажирських перевезень. Серед негативних факторів в “Укрзалізниці” також виділяють:

— зменшення транзитних перевезень залізної та марганцевої руди через Україну;

— зменшення експорту зерна на фоні зменшення цьогорічного врожаю та зменшення попиту на українську зернову продукцію на початку року, враховуючи активізацію пропозиції з РФ.

При цьому у порівнянні з аналогічним періодом минулого року доходи від вантажних перевезень збільшились на 564,9 млн грн або 1,8%, а від пасажирських перевезень — на 511,4 млн грн (26,7%).

Нагадаємо, що чистий збиток АТ “Укрзалізниця” за 2020 р склав 11,5 млрд грн.

Як вже повідомляло NotaВene, АТ “Укрзалізниця” в квітні і травні 2021 р вийшло на позитивний фінансовий результат; зокрема, в квітні державна компанія отримала 35 млн грн прибутку, в травні — майже 39 млн грн.

Варто зазначити, що пасажирські залізничні перевезення — найбільш проблемне спрямування УЗ. Їхня собівартість в рази перевищує вантажоперевезення (технічне обслуговування вагонів, персонал, набір послуг, та інше). А технічний стан рухомого пасажирського складу не дозволяє працювати рентабельно. Про те, як функціонують залізничні перевізники в країнах, де ситуація схожа з українською, розповідає NotaВene в окремому матеріалі.

Total
0
Shares
Previous Article

Пошта Великої Британії займеться продажем криптовалюти

Next Article

Поліція перевіряє запаси вугілля на державних шахтах

Related Posts
Total
0
Share