Укрзалізниця отримала 227 млн грн прибутку за підсумками II кварталу

Укрзалізниця у квітні-червні 2021 р отримала 227,4 млн грн прибутку проти 1,8 млрд грн збитків, отриманих за аналогічний період 2020 р, повідомляє в.о. голови правління АТ “Укрзалізниця” Іван Юрик.

“Зберігаємо позитивну тенденцію та вже третій місяць поспіль закінчуємо з прибутком. Важливо, що з кожним місяцем нарощуємо цей показник. І якщо у квітні він складав 35 млн грн, у травні — майже 39 млн грн, то в червні — 153 млн грн. Зі стартом сезону перевезення нового врожаю зернових розраховуємо збільшити прибутки. Також розраховуємо і на зміну структури тарифів на вантажні перевезення”, — заявив Юрик.

Як вже повідомляло NotaВene, АТ “Укрзалізниця” в квітні і травні вийшла на позитивний фінансовий результат; зокрема, в квітні державна компанія отримала 35 млн грн прибутку, в травні — майже 39 млн грн.

Нагадаємо, що за I квартал 2021 р Укрзалізниця відзвітувала про чисті збитки на суму 1,7 млрд грн. Збитковість УЗ пояснюється кількома факторами. Перший — зменшення обсягів перевезень внаслідок пандемії COVID-19 — фактичний пасажирообіг виявився на 5,5% менший за плановий, а вантажні перевезення зменшилися на 4,4%.

Варто зазначити, що з літа 2020 р Укрзалізниця стала повертати свої позиції на ринку оренди полувагонів і зерновозів завдяки зміні політики ціноутворення і більш вигідних умов для замовників. Посилення позицій державної монополії і послаблення приватного бізнесу в галузі вантажних залізничних перевезень стало однією з причин відсторонення з посади голови правління АТ “Укрзалізниця” Володимира Жмака.

Другий — перевищення темпів росту собівартості над темпами росту чистого доходу на 11,9%, зростання собівартості пояснюється зростанням виробничого персоналу, збільшенням земельного податку, збільшенням вартості енергоносіїв.

Total
0
Shares
Previous Article

Суд розпочав справу про банкрутство виробника Гаврилівських курчат

Next Article

Верховна Рада ухвалила закон про реалізацію іпотечного майна

Related Posts
Total
0
Share