Укрзалізниця до кінця року підвищуватиме ціни на квитки по 2% на місяць

Ціни на залізничні пасажирські перевезення з березня будуть підвищуватися на 2% на місяць. Про це заявив міністр інфраструктури Владислав Криклій, повідомляє інформаційне агентство “Укрінформ“.

“Чи будуть підвищені ціни на квитки на пасажирські залізничні перевезення — я б не назвав це підвищенням, це у нас буде дуже така легка індексація, починаючи з березня-квітня, по 2% у місяць до кінця року, це передбачено фінансовим планом Укрзалізниці, але водночас є можливість, якщо ви купуєте квиток наперед — до 40% отримувати знижки”, — сказав міністр в радіоефірі.

Нагадаємо, у лютому поточного року АТ “Укрзалізниця” анонсувала індексацію тарифів на пасажирські перевезення, зокрема вартість плацкарту з Києва до Львова поступово до кінця року зросте зі 190 до 232 грн.

Варто зазначити, за підсумками 2020 р. Укрзалізниця перевезла у дальньому сполученні понад 16 млн пасажирів, що майже втричі менше показників 2018-2019 рр.

Нагадаємо, що пасажирські залізничні перевезення — найбільш проблемне спрямування УЗ. Їхня собівартість в рази перевищує вантажоперевезення (технічне обслуговування вагонів, персонал, набір послуг, та інше). А технічний стан рухомого пасажирського складу не дозволяє працювати рентабельно. Про те, як функціонують залізничні перевізники в країнах, де ситуація схожа з українською, розповідає NotaВene в окремому матеріалі.

Як вже повідомляло NotaВene, в рішенні наглядової ради АТ “Укрзалізниця” від 1 лютого йдеться, зокрема, про те, що наглядова рада вимагає від правління УЗ не здійснювати (або скасувати, якщо такі дії вже мали місце) передачу активів, майна, функцій або людських ресурсів АТ УЗ, його структурних підрозділів (включаючи філії, регіональні філії і т.д.) і дочірніх підприємств філіям, створеним після 20 грудня 2020 р. і філіям, що належать до вертикалі пасажирських перевезень.

У свою чергу, 4 лютого Українська спілка промисловців і підприємців виступила із заявою про підтримку перших кроків по модернізації АТ “Укрзалізниця” як однієї із найважливіших складових транспортного комплексу країни.

Total
0
Shares
Previous Article

Коронавірус перекрив дорогу в кінотеатри

Next Article

Українські кінотеатри втратили 80% своїх доходів

Related Posts
Total
0
Share