Укртатнафта вперше за шість років отримала прибуток

ПАТ “Укртатнафта” (Кременчуцький НПЗ) закінчило 2020 р. з чистим прибутком 794,1 млн грн. Про це свідчить бухгалтерська звітність компанії, опублікована нею для участі в тендері Укрзалізниці. В останній раз компанія демонструвала позитивний фінансовий результат в 2014 р., повідомляє enkorr.

Прибуток компанії від операційної діяльності за підсумком року склав 5,266 млрд грн. Для порівняння, в 2019 р. збиток Укртатнафти від операційної діяльності склав 2,35 млрд грн.

Виручка Укртатнафти в 2020 р. скоротилася на 7,6%, до 34,5 млрд грн.

Вихід на позитивний фінансовий результат став наслідком значного збільшення переробки і сприятливої ​​ситуації з цінами на нафту в другому-третьому кварталах минулого року. Консалтингова група “А-95” поліпшення фінрезультатів також пов’язує зі зміною номенклатури продукції, що випускається: завод виробив рекордні обсяги дорожнього бітуму, що реалізується з високими преміями, замінивши тим самим випуск збиткового мазуту.

У 2020 р. Кременчуцький НПЗ збільшив переробку на 18% (445 тис. т), у порівнянні з 2019 р., до 2,95 млн. т.

У 2020 р. Укртатнафта виробила 1,057 млн ​​т дизельного палива, зайнявши 14,2% українського ринку. При цьому частка компанії на ринку бензинів становила 42% (884,2 тис. т), скрапленого газу — 5,6% (111 тис. т). На ринку бітуму компанія зайняла частку 27%, або 319 тис. т (+ 53% до 2019 р.).

ПАТ “Укртатнафта” (Кременчуцький НПЗ) — єдиний працюючий великий нафтопереробний завод. 43,05% акцій належать державі в особі НАК “Нафтогаз України”, 56% акцій — офшорним структурам Ігоря Коломойського та Олександра Ярославського.

Нагадаємо, НАК “Нафтогаз України” як мажоритарний акціонер ПАТ “Укрнафта” направив спостережній раді компанії повідомлення про необхідність розпочати розгляд питання поділу її активів за бізнес-напрямками з міноритарними акціонерами, афілійованими з бізнесменом Ігорем Коломойським.

Як вже повідомляв NotaВene, Кропивницький апеляційний суд скасував рішення про спецконфіскаціі Одеського нафтопереробного заводу, яка була застосована в рамках розслідування економічних злочинів бізнесмена Сергія Курченка.

Total
0
Shares
Previous Article

Одне підприємство Ахметова ініціює банкрутство іншого підприємства Ахметова

Next Article

З початку року стартапи залучили по всьому світу 125 млрд дол.

Related Posts
Total
0
Share