Укрспирт за рік збільшив прибуток на 20%

Державне підприємство “Укрспирт” за підсумками 2020 р. отримало 32,1 млн грн чистого прибутку, що на 20% менше, ніж роком раніше (41,3 млн грн), повідомляє пресслужба.

Як наголошується, в 2020 р. підприємство погасило 42,2 млн грн заборгованості перед постачальниками.

При цьому Укрспирт виробив 6,38 тис. дал спирту, що на 300 тис. дал більше ніж в минулому році.

“Вперше за останні десять років спостерігається збільшення обсягів виробництва. І я підкреслю, що це сталося в умовах роботи підприємства як монополіста галузі. Адже з 1 липня 2020 р. допоміжні державні заводи отримали ліцензії на виробництво і оптову торгівлю спиртом. Відповідно, вони здійснювали виробничу діяльність і отримали своє місце на ринку”, — зазначив в.о. директора державного підприємства спиртової та лікеро-горілчаної промисловості Сергій Блеськун.

Він зазначив, що на результати роботи Укрспирту, ​​крім скасування монополії на виробництво спирту, вплинуло підвищення цін на сировину пшеницю і кукурудзу в другій половині року на 60%, що призвело до скорочення рентабельності продукції.

“Укрспирт” — великий виробник спирту та спиртовмісної продукції в Україні. Загальна виробнича потужність — більше 36 млн дал. на рік. Його роботу забезпечує 41 виробничий майданчик. 37 заводів фактично не працюють.

З 1 липня 2020 р. набрав чинності закон про демонополізацію спиртової галузі, яким скасовується державна монополія на виробництво спирту, зокрема, в якості лікарського засобу, а також для медичних і ветеринарних цілей.

Варто зазначити, що Фонд державного майна оголосив про два онлайн-аукціони з приватизації окремого майна — Вишняківського та Дубов’язівського місць провадження діяльності та зберігання спирту ДП “Укрспирт”.

23 грудня завершився аукціон з продажу окремого майна Кобиловолоцького місця провадження діяльності та зберігання спирту ДП “Укрспирт”, що в селі Кобиловолоках та селі Деренівці (Тернопільска область).

“За об’єкт приватизації на торгах змагалися одразу п’ять учасників, а ціна об’єкта зросла зі стартових 25,9 до 81,7 млн грн, тобто у 2,8 рази. Переможець аукціону тепер повинен підписати протокол про результати аукціону, укласти договір купівлі-продажу і провести розрахунок. Після цього процес приватизації Кобиловолоцького МПД вважатиметься офіційно завершеним”, — повідомляє ФДМУ.

Total
0
Shares
Previous Article

Південна Корея обмежує використання вакцини AstraZeneca

Next Article

Авіакомпанія KLM виконала перший пасажирський переліт на синтетичному паливі

Related Posts
Total
0
Share